pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Pustelnik z lasu Eyton. Seria: Kroniki brata Cadfaela. Vol. XIV

Autor książki:

Ellis Peters

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2006
Oprawa: miękka
Ilość stron: 276 s.
Wymiar: 115x183 mm
EAN: 9788372989215
ISBN: 83-7298-921-4
Data:2001-02-02
Cena wydawcy: 25.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Czternasty tom przygód braciszka Cadfaela.
Jest rok 1142 i cała Anglia wije się w żelaznym uścisku wojny domowej. Tymczasem w zacisznym klasztorze benedyktyńskiego opactwa św. Piotra i Pawła zaczyna się łańcuch zdarzeń nie mniej doniosłych niż polityczne wstrząsy zewnętrznego świata.
Pierwszym z nich jest smutny zgon Ryszarda Ludela, pana na Eaton, którego dziesięcioletni syn i dziedzic, także Ryszard, jest wychowankiem opactwa. Chłopiec odmawia podporządkowania się swej groźnej babce Dionizji i wspierany przez opata Radulfusa, przeciwstawia się jej furii.
Nowym przybyszem w te strony jest pustelnik Cuthred, który cieszy się protekcją Dionizji, i którego młody towarzysz, Hiacynt, zaprzyjaźnia się z Ryszardem. Mimo krążącej opinii o jego świętości, przybycie Cuthreda zwiastuje mnichom serię nieszczęść. Zaginięcie Ryszarda i znalezienie zwłok w lesie Eyton zmusza raz jeszcze brata Cadfaela do opuszczenia zacisza herbarium i wykorzystania swej wiedzy o ludzkiej naturze w celu wytropienia bezlitosnego mordercy.
Ellis Peters to pseudonim artystyczny Edith Mary Pargeter, urodzonej 28 września 1913 roku, w Shiropshire. Pisarka pracowała na stanowisku asystentki chemika. Wybuch drugiej wojny światowej skłonił ją do wstąpienia do Women’s Royal Navy Service, za co w 1944 roku została odznaczona British Empire Medal.
Jej pierwszym dziełem było Hortensius, przyjaciel Nerona (1936). Publikowała powieści historyczne i kryminalne, tłumaczyła literaturę czeską. Otrzymała nagrodę im. Edgara Allana Poe za najlepszą powieść, Death and Joyful Woman.
Zmarła w roku 1995, w wieku 82 lat.

Książka "Pustelnik z lasu Eyton. Seria: Kroniki brata Cadfaela. Vol. XIV" - Ellis Peters - oprawa miękka - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 276 stron i została wydana w 2006 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]