pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Pułapka na ptaki

Autor książki:

Adam Hlebowicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 204 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788378235934
ISBN: 978-83-7823-593-4
Data: 2015-11-17
23.03  29.90  6.87 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

"Pułapka na ptaki" to powieść realistyczna opisująca podstawowe dylematy współczesnego człowieka. Osią tej historii jest wieloletnia przyjaźń łącząca Polikarpa i Tomasza - dwóch ornitologów, dla których świat ptaków to nie tylko pasja, ale życie i śmierć. Akcja powieści rozgrywa się w tajemniczych Borach, dużym mieście nad morzem, w ujściu rzeki, na półwyspie, a także na Nizinie Panońskiej i Syberii. Osobne miejsce zajmuje leśniczy Odrowąż. Dzięki jego wspomnieniom przenosimy się w czasie do lat ostatniej wojny i okresu powojennego. W tych fragmentach książki pojawiają się autentyczne postacie z naszej najnowszej historii, choć tutaj bez własnych imion i nazwisk i, taką nadzieję ma Autor, w nieco odmienny sposób przedstawione niż to do tej pory w literaturze faktu czyniono.

To powieść, w której istotną rolę odgrywa metafizyka. Mówi lub milczy nie tylko sam Bóg, ale także metafizycznie przemawiają wybrane dzieła sztuki i postacie zaczerpnięte zarówno z Biblii, jak i współczesnego świata. Całość jest przedstawiona wśród różnorodnego, wielobarwnego świata przyrody, gdzie w sposób naturalny dla ornitologów dominują ptaki, ale nie tylko one otrzymują tutaj swoje portrety.

Adam Hlebowicz - dziennikarz, publicysta, od lat związany z Radiem Plus w Gdańsku. Autor i współautor kilkunastu książek reporterskich, wywiadów, szkiców.

Książka "Pułapka na ptaki" - Adam Hlebowicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 204 stron i została wydana w 2015 r. Cena 23.03 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]