pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Psychologia i życie
Tytuł książki:

Psychologia i życie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 864 s.
Wymiar: 210x280 mm
EAN: 9788301172572
ISBN: 978-83-0117-257-2
Data: 2012-12-03
136.50  159.00  22.5 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h
Najlepszy podręcznik wprowadzający w problematykę współczesnej psychologii! Prezentuje wiedzę z całego zakresu psychologii - od biologicznych podstaw zachowania przez analizę motywacji i inteligencji po zagadnienia psychologii społecznej. Jest znany na całym świecie - przetłumaczony na 10 języków, w tym chiński, japoński, rosyjski, hiszpański, niemiecki. Bogato ilustrowany, w ciekawej szacie edytorskiej, udoskonalony i unowocześniony pozostaje wzorem podręcznika akademickiego: wszechstronnego, ciekawego i przystępnego.

Nowe, zmienione wydanie książki powstało we współpracy Philipa G. Zimbardo z młodszym kolegą Richardem J. Gerrigiem.

Niezwykle szybki rozwój badań i teorii w ramach dziedziny skłonił autorów do wprowadzenia w nowym wydaniu, wielu zmian i uzupełnień. Omówione zostały najnowsze badania dotyczące uprzedzeń, kodowania i wydobywania informacji z pamięci, powiązań między inteligencją emocjonalną a dobrym samopoczuciem, percepcji zdarzeń emocjonalnych, odrzucenia i przemocy oraz zespołu stresu pourazowego.

Autorzy dodali także nowe treści na temat perspektywy kognitywnej i behawioralnej w nauce o układzie nerwowym: Projektu Ludzkiego Genomu, zaburzeń w uczeniu się, teorii inteligencji i możliwości ich zastosowania w klasie szkolnej, przywiązania, psychologicznych zaburzeń w dzieciństwie, w tym zespołu nadpobudliwości psychoruchowej i autyzmu oraz uprzedzeń.

Znacząco rozszerzona została także część związana z psychologią społeczną. Obejmuje ona takie zjawiska jak: różnice kulturowe, altruizm i zachowania prospołeczne, agresja, psychologia konfliktu oraz problematyka wojen i pokoju. Czytelnik nabywa wiedzę nie tylko o charakterystyce psychologicznej ludzi, lecz także o ich funkcjonowaniu społecznym.

Publikacja nowego wydania uznanego podręcznika ułatwia zapoznanie się z najnowszymi trendami współczesnej psychologii oraz stanowi nowoczesne narzędzie w procesie dydaktycznym.

Książka "Psychologia i życie" - Richard J. Gerrig, Philip G. Zimbardo - oprawa twarda - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 864 stron i została wydana w 2012 r. Cena 136.50 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Richard J. Gerrig, Philip G. Zimbardo - autor m.in.:
Produkty podobne:
Zdolności człowieka w ujęciu współczesnej - okładka książki

Zdolności człowieka w ujęciu współczesnej psychologii

Andrzej E. Sękowski, Waldemar Klinkosz (red.)
Między rutyną a refleksyjnością. - okładka książki

Między rutyną a refleksyjnością. Praktyki kulturowe...

Tomasz Maślanka, Konstanty Strzyczkowski