pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Psychiatrzy twórcy - wywiady

Dane szczegółowe:
Wydawca: Medical Education
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 110 s.
Wymiar: 240x160 mm
EAN: 9788366892590
ISBN: 978-83-6689-259-0
Data: 2022-07-20
96.14 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka jest zbiorem fascynujących wywiadów z osobami, które łączą profesję psychiatrii z działalnością artystyczną. Rozmówcy dzielą się w niej refleksjami o roli sztuki w swoim życiu, sposobach wyrażania siebie przez twórczość, a także opowiedzą o procesie tworzenia.

W ogromnej mierze wywiady dotyczą jednak samej psychiatrii. Rozmówcy mówią, jak to jest być lekarzem, psychiatrą, autorytetem w dziedzinie psychiatrii. Odkrywają tajniki swoich osobistych i zawodowych postaw, które leżą u podłoża sukcesu.

Rozmówcami są bowiem znakomici psychiatrzy, autorzy wielu publikacji i podręczników, kierownicy klinik, a równocześnie odnoszący sukcesy praktycy.

Czy sztuka powstaje w wyniku natchnienia, a artysta jest łącznikiem z innym wymiarem

Czy twórczość jest doświadczeniem intrapsychicznym

Czy sztuka bywa autoterapią

Kiedy kryzys jest motorem rozwojowym twórczości, a kiedy tylko utrwala zaburzenia psychiczne

Te i inne zagadnienia poruszone w niezwykle ciekawych rozmowach, które poprowadzi znany i ceniony specjalista w dziedzinie psychiatrii, przewodniczący Komisji ds. Kultury i Sztuki Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego Profesor Sławomir Murawiec.

Książka jest wzbogacona fragmentami utworów literackich rozmówców oraz zdjęciami ich dzieł artystycznych.

Całości dopełnia nietuzinkowa szata graficzna.

Książka "Psychiatrzy twórcy - wywiady" - praca zbiorowa - oprawa miękka - Wydawnictwo Medical Education. Książka posiada 110 stron i została wydana w 2022 r. Cena 96.14 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.