pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Przyszła na Sarnath zagłada. Opowieści niesamowite i fantastyczne

Autor książki:

H.P. Lovecraft

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vesper
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 632 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788377312360
ISBN: 978-83-7731-236-0
Data: 2016-07-21
34.46 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Howard Phillips Lovecraft (1890-1937) - amerykański mistrz literatury grozy, niekwestionowany klasyk gatunku; bez niego nie sposób dziś wyobrazić sobie horroru i fantastyki w literaturze, filmie, komiksie, grach. Wybitnie zdolny samouk, erudyta, wizjoner, znakomity stylista, wielki koneser niesamowitości. Za życia niedoceniony, po latach wciąż czytany, analizowany, uwielbiany. Klasyk literatury światowej, pisarz nieśmiertelny, którego na szczęście nie wypada już nie znać.

Przyszła na Sarnath zagłada. Opowieści niesamowite i fantastyczne to drugi po Zgrozie w Dunwich i innych przerażających opowieściach wybór najlepszych utworów H.P. Lovecrafta. Tym razem klasycznym opowiadaniom grozy, takim jak Zeznanie Randolpha Cartera, Reanimator Herbert West czy Coś na progu, towarzyszą utwory fantastyczne, tajemnicze i piękne wędrówki po krainie snów - na czele z krótką powieścią Ku nieznanemu Kadath śniąca się wędrówka, jednym z największych popisów kosmicznej wyobraźni pisarza.

Opowiadania uzupełnia słynny esej Lovecrafta Nadprzyrodzona groza w literaturze, niezrównany przewodnik po literackiej grozie, po raz pierwszy z dokładną bibliografią.

Wszystkie utwory w wiernym, znakomitym literacko przekładzie Macieja Płazy, który za Zgrozę w Dunwich i inne przerażające opowieści został nagrodzony przez "Literaturę na Świecie". Książkę wzbogaca obszerne posłowie i zdobią znakomite ilustracje Krzysztofa Wrońskiego.

Książka "Przyszła na Sarnath zagłada. Opowieści niesamowite i fantastyczne" - H.P. Lovecraft - oprawa miękka - Wydawnictwo Vesper. Książka posiada 632 stron i została wydana w 2016 r. Cena 34.46 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.