pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Przyroda Polski. Zwierzęta
Tytuł książki:

Przyroda Polski. Zwierzęta

Autor książki:

Żaneta Zając

Dane szczegółowe:
Wydawca: Arystoteles
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 32 s.
Wymiar: 210x295 mm
EAN: 9788380383791
ISBN: 978-83-8038-379-1
Data: 2020-02-05
6.77  9.99  3.22 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Przyroda Polski. Zwierzęta - Żaneta Zając - opis książki:

Zwierzęta stanowią jedną z piękniejszych części cudownej przyrody Polski. Ze względu na położenie naszego kraju w klimacie umiarkowanym świat zwierząt jest zróżnicowany, ale niestety niezbyt liczny pod względem liczebności gatunków. Wśród nich prym wiodą owady, których doliczono się około 30 tysięcy gatunków, ptaki reprezentuje około 420 gatunków, ryby 120, ssaki około 100. Najrzadsze są populacje płazów i gadów liczące odpowiednio 19 i dziewięć gatunków.

Ssaki są nam najbliższe i najczęściej przez nas rozpoznawalne. Żyją zazwyczaj w tym samym co ludzie środowisku lądowym. Można je najczęściej zobaczyć żyjące w stanie dzikim, ale wśród nich znajdziemy również gatunki występujące sporadycznie i liczące tylko po kilkaset sztuk.

Ptaki umilają nam życie pięknym śpiewem i wspaniałym zachowaniem. A lecąc czy to pojedynczo, czy w stadzie, wyglądają imponująco.

Ryby są trochę tajemnicze przez środowisko wodne, w którym żyją, trochę od nas odizolowane. Podobnie nieliczne polskie płazy i gady prowadzące zazwyczaj skryty i cichy tryb życia.

Otacza nas również niezliczona liczba pięknych i pracowitych owadów.

Wszystkie te gromady tworzą niebywały ekosystem, o który my, ludzie, musimy dbać, coraz bardziej chronić i jak najmniej w niego ingerować.

Książka „Przyroda Polski. Zwierzęta” - oprawa twarda - Wydawnictwo Arystoteles. Książka posiada 32 stron i została wydana w 2020 r. Cena 6.77 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Przyroda Polski. Zwierzęta"
Żaneta Zając - autor m.in.:
Produkty podobne:
Przyroda Polski - okładka książki
Przyroda Polski Joanna Werner
Symbole polskiej przyrody - okładka książki
Symbole polskiej przyrody Robert Dejtrowski