pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Przypływy nocy. Opowieść z Malazańskiej Księgi Poległych

Autor książki:

Steven Erikson

Dane szczegółowe:
Wydawca: Mag
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 848 s.
Wymiar: 140x220 mm
EAN: 9788367023085
ISBN: 978-83-6702-308-5
Data: 2021-11-03
50.11 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Po dziesięcioleciach wojny plemiona Tiste Edur zjednoczyły się wreszcie pod nieubłaganą władzą króla czarnoksiężnika Hirothów. Ale za pokój trzeba było zapłacić straszliwą cenę - pakt zawarty z tajemniczą mocą, której motywy są w najlepszym razie podejrzane, a w najgorszym śmiertelnie groźne.

Na południu ekspansjonistyczne królestwo Letheru pożarło już wszystkich mniej cywilizowanych sąsiadów. Jego głód jest zimny i nienasycony. Pożarło wszystkich oprócz Tiste Edur. W Letherze ma nastąpić od dawna przepowiadany renesans. Przekształci się on z królestwa i zagubionej kolonii Pierwszego Imperium w odrodzone imperium. Dlatego jego mieszkańcy skierowali chciwe spojrzenia na północ, ku bogatym i żyznym ziemiom oraz wybrzeżom Tiste Edur.

Wszystko wskazuje na to, że Tiste Edur muszą upaść - albo pod przygniatającym ciężarem złota, albo pod ciosami mieczów. Takie jest przeznaczenie.

Na spotkaniu, na którym miał być podpisany wiekopomny traktat między tymi dwoma sąsiadami, przebudziły się starożytne siły. Albowiem starcie między tymi dwiema cywilizacjami jest jedynie bladym odbiciem znacznie starszej i bardziej pamiętnej walki - konfrontacji, w której sercu leży niezasklepiona jeszcze rana po dawnej zdradzie oraz pragnienie zemsty.

Tiste Edur - rodacy Trulla Sengara - wierzą, że najmroczniejsze pragnienia ducha przynoszą przypływy z południa, przypływy, które nadchodzą w środku nocy.

Książka "Przypływy nocy. Opowieść z Malazańskiej Księgi Poległych" - Steven Erikson - oprawa twarda - Wydawnictwo Mag. Książka posiada 848 stron i została wydana w 2021 r. Cena 50.11 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.