pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii

Dane szczegółowe:
Wydawca: CoJaNaTo
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 120 s.
Wymiar: 235x165 mm
EAN: 9788363860066
ISBN: 978-83-63860-06-6
Data: 2014-04-17
Cena wydawcy: 45.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Króliczek Kazio nie lubi się witać. Nie znosi zbyt mocnych uścisków, zapachu perfum cioci ani sumiastych wąsów wujka, które łaskoczą go w nos. Kazio nie chce nikogo urazić, ale w głębi serca nie ma ochoty witać się z gośćmi. ,,Dlaczego nie mogę podać im łapki jak dziadek - zastanawia się. o Skąd wiem, że ktoś mnie kocha o Po czym mogę poznać, czego potrzebuję o Jak mam mówić, by rodzice usłyszeli, że bardzo nie lubię pobierania krwi o Czy zawsze muszę się dzielić o Dlaczego mój młodszy brat czasem tak bardzo mnie złości, że mam ochotę spuścić mu lanie o No i co to znaczy być grzecznym Oto niektóre z ważnych dziecięcych problemów, które pojawiają się w książce ,,Przyjaciele żyrafy. Żyrafa Bibi, jej najlepszy przyjaciel, szakal Zenon, i inne zwierzęta z Leśnego Zakątka rozmawiają ze sobą na te właśnie tematy, czasem burzliwie.

Wyjątkowość bajek o empatii polega na tym, że nie tylko opisują one świat relacji z perspektywy dziecka, ale także uczą odkrywania i nazywania uczuć oraz potrzeb: tych widocznych, wyrażanych spontanicznie, i tych ukrytych głęboko w sercu. Rozpoznanie uczuć i potrzeb pozwala zaakceptować siebie i innych, jest też niezbędne, by w pełni być sobą, bez czego z kolei niemożliwe jest szczęście.

Autorki bajek opisały świat, w którym można być autentycznym, mówić o tym, co dla nas żywe, nie raniąc innych, a jednocześnie być przez nich zrozumianym i zauważonym. Zwierzęta z Leśnego Zakątka potrafią otwarcie rozmawiać, mimo trudnych emocji, jakie tym rozmowom często towarzyszą.

Intencją autorek było pokazanie rodzicom i dzieciom, że wszyscy ludzie, mali i duzi, są tak samo ważni, i że dzięki komunikacji z poziomu serca mogą wspólnie budować przyjazny świat.

Pod każdą bajką pojawiają się pytania zachęcające do rozmowy o tym, co dla nas istotne, i do wspólnego poszukiwania osobistych wartości w życiu.

Książka "Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii" - Joanna Berendt, Aneta Ryfczyńska - oprawa miękka - Wydawnictwo CoJaNaTo. Książka posiada 120 stron i została wydana w 2014 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]