pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Podręczniki »
»
Przygody Tomka Sawyera
Książki »
podręcznik:

Przygody Tomka Sawyera

autor:

Mark Twain

Dane szczegółowe:
Wydawca: Siedmioróg
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 264 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788375685831
ISBN: 978-83-7568-583-1
Data: 2012-10-10
15.03  24.99  9.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h
Bohaterem tej pełnej humoru powieści jest Tomek Sawyer, sierota, którego wychowuje, a raczej próbuje wychować, ciotka Polly. Niesfornemu chłopcu bardzo imponuje włóczęgowski tryb życia Hucka Finna, starszego kolegi. Do grona przyjaciół Tomka należy również Becky, szkolna koleżanka i zarazem ukochana chłopca. Dzieci zwykle razem spędzają czas. Pewnej nocy na cmentarzu Huck i Tomek przypadkowo stają się świadkami morderstwa. Tytułowy urwis ujawnia prawdziwego winowajcę i staje się bohaterem całego miasteczka. Jednak na tym opowieść się nie kończy, gdyż zabójca ucieka z sali sądowej. Myśl o ponownym spotkaniu z bandytą napawa chłopca strachem... Tytuł znajduje się na Złotej Liście" książek polecanych do czytania dzieciom opracowanej przez Fundację ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom.

Mark Twain, właściwie Samuel Langhorne Clemens (1835 1910), był jednym z pierwszych wielkich prozaików amerykańskich. Jawił się w swej twórczości jako realista, humorysta, satyryk wykazujący zainteresowanie kwestiami społecznymi i moralnymi. W znacznej mierze inspirację do pisania czerpał z własnego dzieciństwa oraz podróży po Europie i Ameryce. Na podstawie wspomnień z okresu, kiedy był pilotem parostatków pływających po Missisipi, powstała powieść autobiograficzna Życie na Missisipi, zaś ich fabularnym rozwinięciem stały się m.in. takie utwory, jak: Przygody Tomka Sawyera (1876) i Przygody Hucka (1884). Charakteryzują się one bogato ukazaną warstwą obyczajową i psychologiczno-wychowawczą.

Podręcznik „Przygody Tomka Sawyera” - oprawa miękka - Wydawca: Siedmioróg. Cena 15.03 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Mark Twain - autor m.in.:
Produkty podobne: