pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Przygody kotki Misi

Autor książki:

Ilona Tront

Dane szczegółowe:
Wydawca: Novae Res
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 204 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788380830738
ISBN: 978-83-8083-073-8
Data: 2016-02-12
26.16 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Wokół nas żyje dużo zwierząt. Niektóre z nich trzymamy w domach, inne mieszkają w zagrodach czy ogrodach zoologicznych. Nie zdajemy sobie sprawy, że one też mają swoje rodziny, swoje uczucia i problemy, z którymi muszą się mierzyć każdego dnia.

Reakcje kotki Misi, Brutusa, Pawia i innych bohaterów tej książki są podpowiedzią na przeróżne sytuacje, np. jak nie krzywdzić innych swoim postępowaniem, jak pomagać i współczuć innym w potrzebie, szanować rodziców i swój dom oraz swoją małą ojczyznę. Ponadto zwierzątka uczą zgody, kompromisów, przepisów drogowych, szlachetności, szacunku do środowiska i kultury osobistej. Przestrzegą przed zbytnim zaufaniem obcym i uzależnieniem się od rzeczy. Wspominają o higienie osobistej i odpowiedzialności za podjęte decyzje.

"Człowiek niejednokrotnie mógłby uczyć się od zwierząt" - mówi w pewnym momencie jedna z bohaterek Przygód Kotki Misi. Niech ta mądra książeczka będzie dla Was nie tylko dobrą zabawą, ale też pożyteczną nauką.

O AUTORCE KSIĄŻKI:
Urodziłam się w Katowicach. Od wielu lat mieszkam w Rudzie Śląskiej. Ukończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Studiując, pisałam pracę semestralną na temat "Rola babci w życiu wnuków" i wówczas wiele czytałam na ten temat. Zastanawiałam się, jaką babcią powinno się być i jaką będę ja. Co niematerialnego mogę dać swojemu wnukowi?
Odpowiedzią na te pytania jest ta książka, którą dedykuję Jakubowi i Aleksandrowi. Pisząc ją, chciałam, by wszystkie dzieci od najmłodszych lat umiały wybrać dobro i potrafiły docenić takie wartości jak: miłość, przyjaźń, zdrowie, uczciwość, wolność, rodzina i szacunek do ludzi i zwierząt.

Książka "Przygody kotki Misi" - Ilona Tront - oprawa twarda - Wydawnictwo Novae Res. Książka posiada 204 stron i została wydana w 2016 r. Cena 26.16 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.