pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Przygody Alicji w Krainie Czarów
Tytuł książki:

Przygody Alicji w Krainie Czarów

Autor książki:

Lewis Carroll

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nasza Księgarnia
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 128 s.
Wymiar: 195x254 mm
EAN: 9788310134080
ISBN: 978-83-1013-408-0
Data: 2019-06-10
27.40  39.90  12.5 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Szalony Kapelusznik, Marcowy Zając, Kot z Cheshire, pan Gąsienica? - tych bohaterów jednej z najpopularniejszych książek świata znają wszyscy. Pełne aluzji i zabaw lingwistycznych dzieło jest wielkim wyzwaniem dla tłumaczy. Jego spolszczenia podjęło się do tej pory jedenastu z nich. Niniejsze wydanie oparto na wybitnym przekładzie Macieja Słomczyńskiego, które uzupełniono niezwykłymi ilustracjami Tove Jansson, twórczyni Muminków. Takiego połączenia jeszcze nie było, zatem to prawdziwa gratka dla wielbicieli dobrych i pięknych książek!
Jest to zapewne jedyny wypadek w dziejach piśmiennictwa, gdzie jeden tekst zawiera dwie zupełnie różne książki: jedną dla dzieci i drugą dla bardzo dorosłych. Alicja dla dzieci jest opowiastką pełną niezwykłych przygód, zdumiewających bohaterów, zabawnych wierszyków i nagłych zwrotów akcji, zupełnie zrozumiałych i przyjętych w królestwie bajki. Alicja dla dorosłych jest (...) arcydziełem, którego myślą przewodnią jest analiza umysłu ludzkiego pogrążonego we śnie.

Maciej Słomczyński
Lewis Carroll, właściwie Charles Lutwidge Dodgson (1832-1898) - angielski matematyk, absolwent i profesor Uniwersytetu Oksfordzkiego, pisarz, poeta, fotograf. Syn anglikańskiego duchownego, sam przyjął święcenia diakonatu w Kościele anglikańskim. Szczególnie zasłynął jako autor powieści Przygody Alicji w Krainie Czarów (1865) i O tym, co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra (1871). Był również autorem wielu prac naukowych z zakresu matematyki, logiki i kryptografii, które podpisywał prawdziwym nazwiskiem, w odróżnieniu od twórczości literackiej, w przypadku której posługiwał się pseudonimem.

Tove Jansson (1914-2001) marzyła, by zostać latarnikiem, a stała się znaną na całym świecie pisarką, malarką, ilustratorką i rysowniczką komiksów. Zadebiutowała jako graficzka prasowa w 1928 roku - miała wtedy niespełna 14 lat. Studiowała malarstwo w Sztokholmie, Helsinkach i Paryżu. Jesienią 1945 roku wyszła drukiem pierwsza część muminkowej sagi: Małe trolle i duża powódź. Po dwóch kolejnych powieściach: Komecie nad Doliną Muminków (1946) i W Dolinie Muminków (1948) pisarka zyskała ogromną popularność, a jej bohaterowie na stałe zagościli w domach i sercach czytelników.

Maciej Słomczyński (1922-1998) - pisarz i tłumacz literatury anglojęzycznej. Przełożył na język polski wszystkie dzieła Williama Shakespeare a, arcydzieła Chaucera, Miltona i Joyce a. Jako Joe Alex pisał powieści kryminalne, których łączny nakład w kilkunastu językach osiągnął kilka milionów egzemplarzy. Był też autorem (powieść historyczna Czarne Okręty) oraz tłumaczem literatury dla dzieci i młodzieży. Przełożył Podróże Guliwera Swifta, Przygody Piotrusia Pana Barriego, a także książki Lewisa Carrolla: ?Przygody Alicji w Krainie Czarów, O tym, co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra oraz Przygody Sylwii i Bruna.

Książka "Przygody Alicji w Krainie Czarów" - Lewis Carroll - oprawa twarda - Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Książka posiada 128 stron i została wydana w 2019 r. Cena 27.40 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Lewis Carroll - autor m.in.:
Produkty podobne:
Lekarki - okładka książki

Lekarki

Rolf Hochhuth