pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Przygoda. Przewodnik po miejscach, gdzie przebywa Jezus

Autor książki:

o. Jan Mikrut CSsR

Dane szczegółowe:
Wydawca: Homo Dei
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 144 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788360998779
ISBN: 978-83-6099-877-9
Data: 2010-07-06
17.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Człowiek ma w sobie tęsknotę za spotkaniem z Bogiem. Przewodnik jest pomocą dla tych, którzy chcą się wybrać na takie spotkanie. Owocem spotkania jest doświadczenie, które uzdolni do świadectwa. W czasie moich studiów seminaryjnych świetny fotograf bywający za granicą wyświetlał nam przezrocza ze swoich zagranicznych wypraw. Były to czasy żelaznej kurtyny. Jako klerycy mogliśmy tylko marzyć o wyjeździe w różne piękne zakątki świata. Wzdychaliśmy głośno, wyrażając pragnienie pojechania poza granice Polski. Usłyszeliśmy gorzki żart: „Nie musicie tam jechać, ja już tam byłem, nie zobaczycie więcej, niż ja widziałem”.
Przewodnik, który masz w ręku, Drogi Czytelniku, zaprowadzi Cię nie w wirtualną rzeczywistość, lecz w realne miejsca naznaczone obecnością Boga, którego możesz tam spotkać. Te miejsca są wskazane i opisane przed świadectwami autora. Świadek to ktoś, kto był uczestnikiem wydarzenia w danym miejscu i może o nim opowiadać: byłem tam, widziałem, uczestniczyłem w tym. Świadectwa zamieszczone w Przewodniku mogą być zachętą do podejmowania proponowanych w nim zadań, aby samemu doświadczyć obecności Jezusa we wskazanych miejscach. Doświadczenie Boga jako owocu spotkania u każdej osoby będzie inne, niepowtarzalne.
Nie wystarczy znać trasy, którymi ktoś wędruje. Chcąc doświadczyć przygody, należy się samemu wybrać na szlak. Tra sapere e fare c’e mare – pomiędzy wiedzieć a zrobić jest morze…
Największa przygoda mojego życia. Uczestniczę w niej.
Chcę o niej nie tylko opowiadać. Drogi Czytelniku, pragnę Cię na przeżywanie tej przygody zaprosić.

Jan Mikrut CSs R
(Wstęp)

Książka "Przygoda. Przewodnik po miejscach, gdzie przebywa Jezus" - o. Jan Mikrut CSsR - oprawa miękka - Wydawnictwo Homo Dei. Książka posiada 144 stron i została wydana w 2010 r. Cena 17.47 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Spis treści:

Przedmowa
Doświadczenie Boga w wierze
1. Drugi człowiek potrzebujący
2. Słowo Boże
3. Wspólnota zgromadzona w imię Jezusa
4. Sakramenty święte
Chrzest
Bierzmowanie
Eucharystia
Sakrament pokuty i pojednania
Małżeństwo
Kapłaństwo
Namaszczenie chorych
5. Własne serce
6. Maryja
7. Przyroda – kosmos
8. Ludzka słabość
9. Zaproszenie
Posłowie
Dodatek
Medytacja
Słowa-klucze używane w Przewodniku
Cztery warunki konieczne, aby Duch Święty objawił nam Jezusa

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]