pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Przez rzekę
Tytuł książki:

Przez rzekę

Autor książki:

Andrzej Stasiuk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 203x131 mm
EAN: 9788380493988
ISBN: 978-83-8049-398-8
Data: 2017-01-30
24.06  34.90  10.84 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

"Stawałem przy drzwiach i patrzyłem, jak podnosi kolejne kęsy, żuje, połyka, drapiąc się lewą dłonią po brzuchu, albo przewracając strony najgłupszej gazety. A potem odsuwała talerz, uwalniała jedną nogę z czarnych rajstop, stawiała stopę na krawędzi krzesła, sięgała po małe zakrzywione nożyczk i obcinała paznokcie. Pozbywała się cienkich, szarawych półksiężyców i mogłem wtedy uklęknąć i patrzeć, jak fragment jej ciała oddziela się, spada i przestaje być nią. Bezbarwna materia o obojętnej temperaturze znikała w cieniu krzesła, w cieniu pochylonej postaci. Przypadałem do podłogi, by odnaleźć te okruchy istnienia, już martwe, więc moje. Tak się umówiliśmy. Wśród okruchów i węzełków dywanu wymacywałem drobniuteńkie ostrza i zbierałem. Jej twarz nigdy nie była piękniejsza".

Fragment książki
"Granica poznania, wyznaczana przez nicość, to chyba najtrudniejszy, ale i najbardziej fascynujący wątek tej książki, łączący tom "Przez rzekę" z wcześniejszymi "Opowieściami galicyjskimi" [...]. Dotknąć istnienia to właśnie dotknąć formy, która w pustce zostaje po istnieniu..."

prof. Przemysław Czapliński

Książka "Przez rzekę" - Andrzej Stasiuk - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2017 r. Cena 24.06 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Andrzej Stasiuk - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Salvatore - okładka książki

Salvatore

Natasha Knight
Modelka - okładka książki

Modelka

Zuzanna Bijoch
Najprawdziwsza fikcja - okładka książki

Najprawdziwsza fikcja

Bianka Kunicka-Chudzikowska