pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Przez Góry Montany

Autor książki:

Wiesław Wernic

Dane szczegółowe:
Wydawca: Siedmioróg
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 250 s.
Wymiar: 143x205 mm
EAN: 9788377919316
ISBN: 978-83-7791-931-6
Data: 2018-03-23
Cena wydawcy: 20.58 złpozycja niedostępna

Opis książki:


Powieść przygodowa Wiesława Wernica Przez góry Montany należy do kanonu polskiej literatury młodzieżowej o Dzikim Zachodzie. Bohaterem powieści jest westman i poszukiwacz złota Piotr Carr, przyjaciel doktora Jan i Karola Gordona.

Carr jest postacią nietuzinkową, uwielbia samotność i koczowniczy tryb życia. Dziki Zachód, ze swoimi bezbrzeżnymi preriami i osadami bez nazwy, jest jego żywiołem.

Wielka przygoda rozpoczyna się, kiedy Carr poznaje agenta wywiadu Johna Webstera i nieznanego mężczyznę, który sprzedaje mu mapę wskazującą drogę do złoża złota. Droga do skarbu wiedzie przez góry Montany i pełna jest zaskakujących spotkań i niebezpiecznych zdarzeń.

Przez góry Montany należy do cyklu powieści o Dzikim Zachodzie, obfitujących w pełne niebezpieczeństw przygody, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące odkrycia. Autor cyklu, Wiesław Wernic, jest cenionym mistrzem gatunku. Świat przygody łączy się zawsze w jego książkach z piękną narracją, charakterystycznym dla westernu przesłaniem moralnym, fascynującymi postaciami i wartościowym odzwierciedleniem realiów Ameryki w czasach westmanów i groźnych rewolwerowców.

Książka "Przez Góry Montany" - Wiesław Wernic - oprawa Miękka - Wydawnictwo Siedmioróg. Książka posiada 250 stron i została wydana w 2018 r.