pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Przewróciło się. Pierwsza i jedyna biografia Elektrycznych Gitar

Autor książki:

Przemysław Zieliński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 232 s.
Wymiar: 149x206 mm
EAN: 9788378238201
ISBN: 978-83-7823-820-1
Data: 2016-09-27
23.03 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

PRZEWRÓCIŁO SIĘ, CZYLI "ELEKTRYCZNE GITARY" POD LUPĄ
Ponad 25 lat nieprzerwanego grania, przeszło półtora miliona sprzedanych płyt, 14 krążków w dyskografii. Piotr Łojek i Kuba Sienkiewicz wraz z pozostałymi muzykami przeszli długą drogę: od malutkiego studenckiego klubu, gdzie dla garstki znajomych zagrali pierwszy koncert, aż na scenę w Woodstock, pod którą w rytm ich przebojów bawiło się 300 tys. fanów. Jak im się to udało?
Odpowiedzi na to pytanie poświęcona jest pierwsza biografia "Elektrycznych Gitar". Pozwala ona spojrzeć na zespół w wielkim powiększeniu. Zaangażowanie muzyków przy jej powstawaniu odsłania zupełnie nowe fakty rzucające inne światło na działalność kapeli. Doskonale widać, jak prywatne życie artystów, ich ambicje, nadzieje oraz obawy powiązane są z kierunkami rozwoju zespołu i amplitudą jego popularności.

Perspektywę spojrzenia poszerza całe grono znakomitości z wielu dziedzin (m.in. prof. Antoni Dudek, prof. Izabella Bukraba-Rylska, Jurek Owsiak, Kazik, a także duchowni, psychologowie, trenerzy osobiści, specjaliści ds. uzależnień, dziennikarze), które z uwagą analizują mniej lub bardziej znane piosenki "Elektrycznych Gitar". Zaskakuje bogactwo kontekstów oraz wieloznaczność tekstów, którymi przez ponad dwie dekady raczyli słuchaczy muzycy z Kubą Sienkiewiczem na czele.

Wieloletnia historia "Elektrycznych Gitar", różne wcielenia zespołu oraz perypetie, z jakimi borykali się artyści sprawiają, że na ich biografię można spojrzeć także jak na przykład działania polskiego show-biznesu. Trudności oraz wyzwania, przed którymi stawali, układają się - niczym w kalejdoskopie - w zaskakującą opowieść.

Lektura książki zmusi z pewnością niejednego czytelnika do spojrzenia na "Elektryczne Gitary" w inny niż do tej pory sposób. Ci, którzy uważali ten zespół za grupkę wesołków, będą zaskoczeni, jak wiele powagi i refleksji zawiera twórczość kapeli. Ci, którzy wrzucają zespół do worka z nieskomplikowaną muzyką harcerską, zdziwią się, jak wiele ciekawych kompozycji mają do zaproponowania "Elektryczne Gitary". Wreszcie ci, którym wydaje się, że wiedzą o twórczości zespołu wszystko, odkryją, z ilu rzeczy nie zdawali sobie sprawy.

Książka "Przewróciło się. Pierwsza i jedyna biografia Elektrycznych Gitar" - Przemysław Zieliński - oprawa miękka - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 232 stron i została wydana w 2016 r. Cena 23.03 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.