pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Przewodnik Tatry Polskie. Wędrówki wysokogórskie
książka:

Przewodnik Tatry Polskie. Wędrówki wysokogórskie

Dane szczegółowe:
Wydawca: COMPASS
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 120 s.
Wymiar: 120x210 mm
EAN: 9788376059907
ISBN: 978-83-7605-990-7
Data: 2019-07-23
15.93  27.00  11.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Przewodnik Tatry Polskie. Wędrówki wysokogórskie - Jerzy Macioł - opis książki:

Kontynuacja przewodnika Najpiękniejsze trasy spacerowe. Tatry Polskie adresowana tym razem do bardziej zaawansowanej grupy turystów. Proponowane wycieczki należą już do wysokogórskich, chociażby z racji przekroczenia granicy 2000 m n.p.m., ale przede wszystkim ze względu na ich charakter, czyli możliwość zobaczenia odmiennych krajobrazów i poczucia potęgi gór. Jednocześnie sam tytuł sugeruje, że nie są to trasy ekstremalne, najeżone łańcuchami i niebezpiecznymi przepaściami. Wędrówki wysokogórskie są przeznaczone dla większości turystów, którzy znają swoje możliwości kondycyjne i są świadomi zasad bezpieczeństwa.

Dzięki dokładnym mapom i schematom szlaków naniesionych na zdjęcia masywów górskich można bardzo dobrze przygotować się do bezpiecznego przejścia tras. Dodatkową atrakcją są staranie opracowane panoramy ze szczegółowym opisem widzianych dolin i szczytów. W przypadku jaskiń znajdziemy dokładne plany podziemnych korytarzy z oznaczeniem przejść turystycznych.

Bezpieczeństwo przede wszystkim, to tytuł krótkiego tekstu (na str. 5), gdzie w szczególny sposób opisane są zagrożenia, z jakimi możemy spotkać się w górach wysokich.

Przewodnik zawiera niezbędne praktyczne informacje dotyczące samej trasy - stopień trudności, jej charakter i atrakcyjność, jak również informacje o komunikacji autobusowej w regionie. Dopełnieniem jest słownik nazw i pojęć związanych z Tatrami oraz ilustrowany mini-atlas roślin i zwierząt, jakie możemy spotkać podczas wycieczek.

Książka „Przewodnik Tatry Polskie. Wędrówki wysokogórskie” - oprawa miękka - Wydawnictwo COMPASS.

Książka posiada 120 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Przewodnik Tatry Polskie. Wędrówki wysokogórskie"
Jerzy Macioł - autor m.in.:
Produkty podobne:
Zwiedzamy Kociewie, Żuławy i Powiśle - okładka książki
Zwiedzamy Kociewie, Żuławy i Powiśle samochodem Michał Bieliński, Jerzy Drzemczewski