pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Przesmyk suwalski. Rosja kontra NATO

Autor książki:

Tadeusz A. Kisielewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 246 s.
Wymiar: 155x230 mm
EAN: 9788380622548
ISBN: 978-83-8062-254-8
Data: 2017-09-18
Cena wydawcy: 44.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Historia i rola przesmyku suwalskiego - najbardziej zapalnego punktu w nowej zimnej wojnie Rosji z Zachodem.

Czy przesmyk suwalski jest najbardziej zapalnym punktem w nowej zimnej wojnie Rosji z Zachodem? Wielkie manewry Zapad-2017 z września 2017 r. to jedno z największych wojskowych przedsięwzięć prezydenta Putina. Kolejna demonstracja siły budzi obawy przed powrotem najgorętszych dni zimnowojennego konfliktu. Już w 2009 roku na Białorusi Rosjanie ćwiczyli między innymi atak nuklearny na Warszawę i rajd wojsk pancernych z rejonu Grodna przez Suwałki do obwodu kaliningradzkiego.

Czy Rosjanie wykorzystają część byłych Prus Wschodnich do przerwania lądowego połączenia między Polską a Litwą Łotwą i Estonią? Według planów NATO rutynowo przygotowywanych na wypadek zagrożenia Rosjanie mogą uderzyć na przesmyk suwalski by połączyć Kaliningrad z Białorusią a przez nią z rdzenną Rosją.

Książka Tadeusza A. Kisielewskiego niezależnego analityka stosunków międzynarodowych nie jest prognozą wydarzeń lecz ostrzeżeniem. Jakie może być pole bitwy jak prezentują się potencjały militarne stron ewentualnego konfliktu jaka jest polityka administracji prezydenta Trumpa jaki jest stan rosyjskich sił zbrojnych?

Obszerny aneks opisuje genezę Prus Wschodnich ich podziału między Polskę i Związek Sowiecki oraz prezentuje zaskakującą analizę statusu rosyjskiej części Prus Wschodnich w świetle prawa międzynarodowego.

Książka "Przesmyk suwalski. Rosja kontra NATO" - Tadeusz A. Kisielewski - oprawa twarda - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 246 stron i została wydana w 2017 r.