pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Prześcignąć swój czas. Kariera Ireny Szewińskiej od kulis
»
książka:

Prześcignąć swój czas. Kariera Ireny Szewińskiej od kulis

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ringier Axel Springer
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788380917576
ISBN: 978-83-8091-757-6
Data:2019-08-13
Cena wydawcy: 44.90 zł zapowiedź

Prześcignąć swój czas. Kariera Ireny Szewińskiej od kulis - Maciej Petruczenko - opis książki:

W światłach jupiterów, na najsłynniejszych arenach świata pojawiła się nagle i zupełnie niespodziewanie także dla niej samej, kiedy była nastoletnią uczennicą warszawskiego liceum im. Jarosława Dąbrowskiego. Pozostała wielką postacią światowego sportu do ostatnich swych dni. Kibice zapamiętali Irenę Szewińską głównie przez pryzmat jej olimpijskich medali, jej wielkość jednak znacznie wykraczała poza ramy samego sportu.

O sportowych wyczynach "Irenissimy", ale też jej niezwykle skomplikowanym i intensywnym życiu opowiada dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Maciej Petruczenko - człowiek, z którym znała się, także na stopie towarzyskiej, od młodzieńczych lat. Dlatego oprócz danych statystycznych jednoznacznie wskazujących, że Szewińska była jedną z największych postaci w historii współczesnego sportu, w książce jest także wiele informacji jakim była człowiekiem. O tym, że nigdy nie zdradzała przyjaciół, a największe przyjaźnie pielęgnowała przez całe życie. O tym, że była też obiektem politycznych ataków, często za sprawą ludzi z jej najbliższego kręgu.

Autor odkrywa też kulisy jej kilku spektakularnych sportowych wpadek - powodem nie były nonszalancja czy zbyt duża pewność siebie, ale... słaby wzrok, co miało szczególne znaczenie podczas skoku w dal czy biegu sztafetowego...

Urodzona w Leningradzie, wychowana w Warszawie, obywatelka świata, która sławą nie ustępuje Marii Składowskiej-Curie, jest w książce "Prześcignąć swój czas" przedstawiana także oczami jej przyjaciółek i rywalek z bieżni.

Całość nie tylko wsparł merytorycznie, ale również fotograficznie jej mąż Janusz Szewiński, który okazał się skrupulatnym dokumentalistą sportowej kariery "Irenissimy".

Książka „Prześcignąć swój czas. Kariera Ireny Szewińskiej od kulis” - oprawa twarda - Wydawnictwo Ringier Axel Springer.

Książka posiada 336 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Prześcignąć swój czas. Kariera Ireny Szewińskiej od kulis"