pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Przeprawa. Moja podróż do pękniętego serca Syrii
Tytuł książki:

Przeprawa. Moja podróż do pękniętego serca Syrii

Autor książki:

Samar Yazbek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Karakter
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 127x207 mm
EAN: 9788365271068
ISBN: 978-83-6527-106-8
Data: 2016-03-18
27.43  39.00  11.57 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Wstrząsający dokument o wojnie w Syrii.

Tej książki nie napisał zachodni reporter. Jej autorką jest syryjska dziennikarka, która brała czynny udział w protestach przeciw rządowi al-Asada. Zmuszona do opuszczenia kraju, w latach 2012-2013 trzykrotnie wracała tam z narażeniem życia, by opisać losy rewolucjonistów i zwykłych ludzi gnębionych i zabijanych najpierw przez reżim al-Asada, a potem także przez rozmaite grupy ekstremistów.

Samar Yazbek jeździ po kraju i rozmawia z kobietami i mężczyznami, z tymi, którzy stracili wszystkich bliskich, i z tymi, którym udało się zachować resztki nadziei, z Syryjczykami i z zagranicznymi bojownikami, którzy zasilają szeregi ISIS i ku rozpaczy mieszkańców Syrii zaczynają okupować ich kraj i narzucać swoje reguły gry.

Pisarka chce dać świadectwo temu, czego doświadczają jej rodacy. Przedstawia ich codzienną udrękę - dokumentuje postawy, losy, sprzeciw wobec okrucieństwa, bezsilność i gniew. Pisze o ludziach, którzy próbują przetrwać i jakoś żyć pomimo spadających bomb, zrujnowanych domów i skrajnej biedy. Przedstawia tych, którzy stawiają opór - walcząc, starając się podtrzymywać więzi, pracując, rodząc dzieci - a kiedy zbliża się kolejny samolot - szukając miejsca, w którym można by się schronić. Pisze o matkach, na których oczach giną dzieci, i o dzieciach, które muszą sięgnąć po broń. "Gdybym przeczytała o czymś takim w książce, nigdy bym nie uwierzyła" - pisze Yazbek o tym, co widzi. I rzeczywiście, trudno uwierzyć, że to się dzieje naprawdę. Łatwiej jednak zrozumieć, kim są tysiące uchodźców, którzy przekraczają dziś granice Europy, dlaczego opuszczają Syrię i przed czym uciekają.

Książka "Przeprawa. Moja podróż do pękniętego serca Syrii" - Samar Yazbek - oprawa miękka - Wydawnictwo Karakter. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2016 r. Cena 27.43 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Armenia. Karawany śmierci. Seria: - okładka książki

Armenia. Karawany śmierci. Seria: Reportaż

Andrzej Brzeziecki, Małgorzata Nocuń
Izrael już nie frunie - okładka książki

Izrael już nie frunie

Paweł Smoleński
Królestwo - okładka książki

Królestwo

Emmanuel Carrere
Jądro ciemności - okładka książki

Jądro ciemności

Joseph Conrad
Samotna gwiazda - okładka książki

Samotna gwiazda

Paullina Simons
Produkty podobne: