pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Przepowiednia Dżokera
Tytuł książki:

Przepowiednia Dżokera

Autor książki:

Jostein Gaarder

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarna Owca
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 296 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788380158535
ISBN: 978-83-8015-853-5
Data: 2017-07-19
20.61  29.99  9.38 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Przepowiednia Dżokera - Jostein Gaarder - opis książki:

Podczas podróży z ojcem dwunastoletni Hans Thomas daje się wplątać w przedziwną historię. Jedząc bułeczkę od dorfskiego piekarza, łamie prawie ząb na zapieczonej w niej książeczce, która jest tak maleńka, że nie można odczytać liter bez użycia lupy. Hans Tomas ma odpowiednią lupę. Ale zaraz, zaraz... Przecież dostał ją od pewnego karzełka, dzień wcześniej niż bułeczkę z książeczką od pewnego piekarza z Dorfu! Karzełek rzekł wówczas: Gdy tylko cię ujrzałem, zaraz zrozumiałem, że w podróży może ci się przydać lupa. Czy jest to spisek? Czy to sen? Czy też początek niezwykłej przygody z baśnią, której Hans Thomas nie zapomni nawet wtedy, kiedy będzie dorosły?
Dlaczego po wielu latach kwituje on europejską podróż słowami: Słyszałem, że można utonąć w zbyt dużej sukience, ale nie wiedziałem, że można utonąć w baśni. Dzisiaj dobrze wiem, że wszyscy powinni się tego wystrzegać? Obecność cudów, mimo grozy, filozofia dla dzieci i dorosłych, a także wspaniałe poczucie humoru, to zalety wszystkich książek Josteina Gaardera. Jednak w Przepowiedni Dżokera pojawiają się ze szczególną, magiczną siłą. Uhonorowana w grudniu 1996 r. przez polską sekcję IBBY Międzynarodową Nagrodą Literacką im. Janusza Korczaka, w 2003 r. weszła do Kanonu Książek dla Dzieci i Młodzieży, stając się jedną z najważniejszych pozycji literackich europy.

Książka „Przepowiednia Dżokera” - oprawa miękka - Wydawnictwo Czarna Owca. Książka posiada 296 stron i została wydana w 2017 r. Cena 20.61 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Przepowiednia Dżokera"
Jostein Gaarder - autor m.in.:
Tajemnica Bożego Narodzenia - okładka książki
Tajemnica Bożego Narodzenia Jostein Gaarder;
Dziewczyna z pomarańczami - okładka książki
Dziewczyna z pomarańczami Jostein Gaarder;
Produkty podobne:
Misja Xibalba - okładka książki
Misja Xibalba Ewa Karwan-Jastrzębska
Północ - okładka książki
Północ Erin Hunter