pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Przepis na mordercę. Zabójczy profilerzy i moja droga do umysłu mordercy

Autor książki:

Ann Wolbert Burgess

Dane szczegółowe:
Wydawca: Poradnia K
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 344 s.
EAN: 9788367195515
ISBN: 978-83-6719-551-5
Data: 2022-11-23
30.88  44.99  14.11 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Jaki jest Przepis na mordercę Co kryje umysł zbrodniarza Co skłania kogoś do zabijania I jak możemy go powstrzymać
Jaki jest Przepis na mordercę Co kryje umysł zbrodniarza Co skłania kogoś do zabijania I jak możemy go powstrzymać Poznajcie fascynujące kulisy pracy pierwszej generacji profilerów kryminalnych.

Pionierskie badania pielęgniarki Ann Wolbert Burgess dotyczące napaści na tle seksualnym przyciągnęły uwagę FBI i sprawiły, że od końca lat siedemdziesiątych XX w. Burgess przez dwie dekady współpracowała z rozwijającą się w Akademii FBI Jednostką Nauk Behawioralnych.

Profilowanie, zbrodnie, ofiary Kto sądzi, że prawda nie jest fascynująca, musi sięgnąć po tę nieodkładalną książkę. Rzeczywistość jest tu ciekawsza od fikcji. Polecam!
Max Czornyj, autor popularnych thrillerów o komisarz Lizie Langer i profilerze Oreście Rembercie
Mindhunters identyfikowali i śledzili najbrutalniejszych wówczas amerykańskich przestępców, takich jak Ed Kemper, Dennis Rader, Henry Louis Wallace czy Jon Barry Simonis.

Ann Burgess nauczyła nas, jak wykorzystać chaos w umysłach seryjnych morderców i pomagała rozszyfrować to, co wydawało się nie do odszyfrowania. John E. Douglas, były profiler kryminalny FBI, autor bestsellera Mindhunter
Ann Burgess, jedna z pierwszych kobiet w zmaskulinizowanym środowisku FBI, szkoliła i wspomagała śledczych w zakresie badania, profilowania i chwytania seryjnych morderców. Jej priorytetem było przy tym powstrzymanie kolejnych zabójstw. W tej świetnie napisanej i bardzo osobistej książce przenosi czytelników w sam środek trudnych dochodzeń, przedstawiając niepublikowane zeznania sprawców i opisy miejsc zbrodni. Barwnie ukazuje ciekawą epokę i swoją drogę do rozszyfrowania osobowości przestępczej.

Tysiące śledczych na całym świecie codziennie wykorzystują w pracy badania i odkrycia doktor Ann Burgess, jednak po raz pierwszy dostajemy do ręki fascynującą i często bolesną opowieść o tym, co kryje się za faktami i liczbami. Pasjonująca książka!
Sarah Cailean, behawiorystka kryminalna

Książka "Przepis na mordercę. Zabójczy profilerzy i moja droga do umysłu mordercy" - Ann Wolbert Burgess - oprawa miękka - Wydawnictwo Poradnia K. Książka posiada 344 stron i została wydana w 2022 r. Cena 30.88 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]