pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
Przedziwna śmierć Europy - okładka książki
książka:

Przedziwna śmierć Europy

autor: Douglas Murray

Dane szczegółowe:

Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 434 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788381161916
ISBN: 9788381161916
Data: 2017-11-20
Cena wydawcy: 45.00 złpozycja niedostępna

Przedziwna śmierć Europy - opis wydawcy:

Dlaczego Stary Kontynent popełnia samobójstwo?
Spadająca stopa urodzin, masowa imigracja oraz pielęgnowanie braku zaufania do siebie i nienawiści do własnych wartości składają się na to, że Europejczycy nie potrafią wystąpić we własnej obronie ani oprzeć się kompleksowym przemianom swojego społeczeństwa, które w końcu doprowadzą do jego unicestwienia.

Książka Murraya jest nie tylko analizą realiów demograficznych i politycznych, ale również bardzo osobistą relacją naocznego świadka autodestrukcji kontynentu. Przedziwna śmierć Europy zawiera reportaże z podróży po całym kontynencie, o miejscach, do których migranci przybywają i do których ostatecznie trafiają, a także tych, które ich nie akceptują.

Na każdym etapie Murray cofa się o krok, aby objąć spojrzeniem szersze kwestie, które mogą doprowadzić do upadku kontynentu europejskiego, od atmosfery masowych ataków terrorystycznych po stopniową erozję naszych wolności. Autor podejmuje takie tematy jak rozczarowująca porażka multikulturalizmu, wolta Angeli Merkel w kwestii migracji, brak repatriacji i zachodnia fiksacja na punkcie poczucia winy. Murray jeździ do Berlina, Paryża, Skandynawii, na Lampedusę i do Grecji, wszędzie odkrywając chorobę, która toczy europejską kulturę od środka, a także słuchając historii ludzi, którzy przybyli z dalekich krajów do Europy.

"Jest to niezwykle ważna książka, której treść powinni poznać wszyscy ludzie mający wpływ na bieg wydarzeń w tym krytycznym dla historii Europy okresie".

Sir Roger Scruton
Jeden z największych bestsellerów literatury faktu w Europie tego rok.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!

Kupujący tę pozycję zamówili również:

Resortowe togi - okładka książki
Resortowe togi Maciej Marosz
Serce ciemności - okładka książki
Serce ciemności Conrad Joseph, Jacek Dukaj (red.)

Produkty podobne:

Frunze w meczecie - okładka książki
Frunze w meczecie Cezary Kościelniak
Piątek, 19 Października 2018 roku.