pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
W obronie życia - okładka książki
W obronie życia pozycja dostępna
»
»
»
Przechodząc ze śmierci do życia. Historia szczególnego powołania Marii...
»
»
książka:

Przechodząc ze śmierci do życia. Historia szczególnego powołania Marii Róży Bobrowskiej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Sióstr Loretanek
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 126 s.
Wymiar: 120x190 mm
EAN: 9788372577078
ISBN: 978-83-7257-707-8
Data: 2015-07-01
Cena wydawcy: 20.00 złpozycja niedostępna

Przechodząc ze śmierci do życia. Historia szczególnego powołania Marii Róży Bobrowskiej - ks. Paweł Cieślik - opis książki:

Marysia Bobrowska, gdy się urodziła, była dziewczynką jak wiele innych. Gdy umierała w wieku 17 lat stała się kimś zupełnie wyjątkowym pod każdym względem. Rosnąc i dojrzewając przerastała całe otoczenie, wzbudzała zdziwienie i niedowierzanie.

Zdolna i wszechstronna. Obdarowana inteligencją poznania, ale nie kujon, utalentowana muzycznie i ruchowo: praktykowała kilka sportów. O jej wielostronności niech świadczy, że była "doradcą" w sprawach mieszkaniowych i polecała modele samochodów.

Jednocześnie była obdarzona niezwykłą wrażliwością i delikatnością sumienia: dostrzegała innych w ich potrzebach, kłopotach, życiowej niezdarności, poczuciu opuszczenia i krzywdy. Otwierała się na świat ducha. Z dewocją nie miała nic wspólnego, bo oddychała Bogiem i Jego łaską. Wzrastała nie tylko w latach, ale i w mądrości oraz łasce u Boga i ludzi (por. Łk 2,52)
I przyszła chwila próby. Najbardziej autentyczna Droga Krzyżowa. Powalające cierpienie w kwiecie wieku, rezygnacja ze wszystkich życiowych planów i zamiarów; ból i wszechogarniające cierpienie.

We wszystkim heroiczna i radykalna ,,pocieszała płaczące niewiasty". W jej życiu łaska i natura dopełniały się w jedności obrazu Bożego w wątłym człowieku. Była i pozostała drogowskazem do Nieba. Znający ją członkowie rodziny, koledzy, koleżanki i znajomi, nauczyciele i wychowawcy, wreszcie prowadzący ją kapłani - wszyscy opowiadają się za jej świętością. Czy dołączy do grona ,,młodych świętych" kanonizowanych? Czas pokaże.

Niech wdzięczność wobec niej - kim i jaka była - wyraża się w potoku świadectw, które uczyniły niniejszy zbiór. Dziękujemy ks. Pawłowi Cieślikowi, że podjął spłacanie długu wdzięczności za przykład życia Marysi Bobrowskiej.

Książka „Przechodząc ze śmierci do życia. Historia szczególnego powołania Marii Róży Bobrowskiej” - oprawa miękka - Wydawnictwo Sióstr Loretanek.

Książka posiada 126 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Przechodząc ze śmierci do życia. Historia szczególnego powołania Marii..."