pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Próchnica i fermentacja. Pamiętnik

Autor książki:

Czesław Gawarecki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nawias
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 120 s.
Wymiar: 130x210 mm
EAN: 9788395852022
ISBN: 978-83-9585-202-2
Data: 2020-12-21
29.60 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Czesław Gawarecki błyskotliwie, czasem nostalgicznie, a czasem z humorem opowiada o przedwojennej pracy rentgenologa. Opowiada o pracy w czasach, gdy uważano, że naświetlania są dobre na wszystko, gdy ludzie musieli decydować, co jest ważniejsze: człowiek czy krowa, gdy kobiety oddawały się za kromkę chleba, a później pozostawione same sobie rodziły zimą w rowie.

W książce znajdują się informacje o tym, jakie choroby chłopi leczyli moczem i kałem, w jaki sposób leczono raka, jak przebiegała rentgenoterapia, jak sprawdzano, czy rak jest samcem, czy samicą, a także jakie wizytówki zostawiały dzieci w czasie badania.

Warto przenieść się w odległe czasy dwudziestolecia międzywojennego i odkrywać wraz z autorem sekrety ludzkiego ciała.

Przychodzi dorosła córka z matką chorą na raka. Kiedy za pacjentką zamknęły się drzwi do sali do napromieniowań, córka zwraca się z ugrzecznieniem:
- Panie doktorze, ja wiem, że matka ma raka, ale pragnęłabym dowiedzieć się, czy to samiec, czy samica?
- Niby kto? Matka czy rak?
- Pan doktór tylko żartuje, aby nie powiedzieć prawdy. Ja przecież wiem, że samca to można zabić promieniami, ale jak samica, to nic nie poradzi, bo rozsiewa swoje małe po całym organizmie człowieka i nim zdążyłoby się pozabijać mnożące się małe, zabiłoby się i człowieka (fragment).

Książka "Próchnica i fermentacja. Pamiętnik" - Czesław Gawarecki - oprawa twarda - Wydawnictwo Nawias. Książka posiada 120 stron i została wydana w 2020 r. Cena 29.60 zł. Zapraszamy na zakupy!