pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Procedura przygotowywania rządowych projektów ustaw w trzeciej Rzeczypospolitej

Autor książki:

Elżbieta Mreńca

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 226 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788394002565
ISBN: 978-83-9400-256-5
Data: 2016-10-25
Cena wydawcy: 79.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

"Problematyka rządowej inicjatywy ustawodawczej jest ważnym zagadnieniem nauki prawa konstytucyjnego, które dotychczas nie doczekało się wyczerpującego opracowania. Istotne jest to, że właśnie na Radzie Ministrów spoczywa w znacznej mierze odpowiedzialność za stan prawa i jego jakość, co wynika z postanowień Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997 r. Wreszcie, co ważne, to rząd dysponuje najliczniejszym oraz wysoko wyspe-cjalizowanym zapleczem merytorycznym i legislacyjnym.

Monografia zawiera próbę wszechstronnego omówienia stadium przedparlamentarnego procesu ustawodawczego, obejmującego procedurę przygotowania rządowych projektów ustaw w Polsce. Procedura ta ulegała licznym zmianom, co wynikało głównie z braku stabilno-ści teoretycznych koncepcji oraz doraźnie dokonywanych korekt w tym zakresie. W związku z tym opracowania zawiera nie tylko analizę dotychczasowych i obecnych regulacji prawnych, ale także charakterystykę i ocenę niezintegrowanego oraz zintegrowanego modelu rządowej legislacji.

(...) Zakres chronologiczny pracy obejmuje okres od 12 marca 1989 r. do 12 listopada 2015 r., tj. od momentu powołania gabinetu Tadeusza Mazowieckiego do dymisji rządu Ewy Kopacz. Praca obejmuje Wstęp, 5 rozdziałów merytorycznych oraz Zakończenie i Bibliografię."
Ze Wstępu Autorki

Książka "Procedura przygotowywania rządowych projektów ustaw w trzeciej Rzeczypospolitej" - Elżbieta Mreńca - oprawa miękka - Wydawnictwo Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania. Książka posiada 226 stron i została wydana w 2016 r.