pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Prawo z rejestracji wzoru przemysłowego
Tytuł książki:

Prawo z rejestracji wzoru przemysłowego

Autor książki:

Joanna Buchalska

Dane szczegółowe:
Wydawca: LexisNexis
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 328 s.
Wymiar: 143x204 mm
EAN: 9788327802286
ISBN: 978-83-2780-228-6
Data: 2013-10-28
pozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Prawo jako mit
Prawo jako mit 33.46 zł pozycja dostępna!

Prawo z rejestracji wzoru przemysłowego - Joanna Buchalska - opis książki:

Budowanie przewagi konkurencyjnej w trudnych gospodarczo czasach nie jest proste. Z pewnością ważnym czynnikiem, który może podnieść konkurencyjność towarów, a tym samym przyczynić się do sukcesu rynkowego firmy, może być atrakcyjne wzornictwo.

Wzór przemysłowy nie tylko może istotnie przyczynić się do wzrostu poziomu sprzedaży produktu, lecz najczęściej stanowi niezwykle znaczący element strategii marketingowej, dlatego decyzja o rejestracji wzoru przemysłowego powinna wynikać z działań strategicznych firmy.

Monografia stanowi pierwsze całościowe opracowanie odnoszące się do treści prawa z rejestracji wzoru przemysłowego - istniejące na rynku opracowania są nieliczne, a znaczna ich część opiera się na nieaktualnym już dziś stanie prawnym. Autorka wskazuje i omawia kryteria przesądzające o tym, czy dany wytwór może być wzorem przemysłowym; opisuje procedurę rejestracji wzoru przemysłowego jako warunku ochrony, treść prawa z rejestracji, a także sposoby ustania prawa z rejestracji wzoru przemysłowego.

Książka jest skierowana do praktyków z zakresu prawa własności przemysłowej: adwokatów, radców prawnych, komorników i rzeczników patentowych. Zainteresuje także przedsiębiorców mających do czynienia w swojej codziennej działalności zawodowej z zagadnieniami związanymi z wzorami przemysłowymi.

Dr Joanna Buchalska - pracownik Katedry Własności Intelektualnej w Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie, asystentka Sędziego w Sądzie Najwyższym, Izba Cywilna. Autorka i współautorka publikacji poświęconych prawu własności przemysłowej i prawu autorskiemu. Stypendystka w Urzędzie ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (OHIM) w Departamencie Polityki ds. Własności Przemysłowej (DIPP - Department for Industrial Property Policy), pod kierownictwem Vincenta O Reilly (obecnie OHIM Academy).

Książka „Prawo z rejestracji wzoru przemysłowego” - oprawa miękka - Wydawnictwo LexisNexis. Książka posiada 328 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Joanna Buchalska - autor m.in.: