pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Prawo urzędnicze

Dane szczegółowe:
Wydawca: LexisNexis
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788376206240
ISBN: 978-83-7620-624-0
Data: 2011-04-18
pozycja niedostępna

Opis książki:

Prawo urzędnicze to podręcznik, w którym zostały omówione zagadnienia odnoszące się do trzech podstawowych grup pracowników administracji: urzędników państwowych, korpusu służby cywilnej i pracowników samorządowych. Wskazano w nim na istotę prawa urzędniczego, zasady i zakres jego obowiązywania, uwzględniając w tym zakresie akty normatywne, literaturę przedmiotu oraz orzecznictwo sądowe.
W książce zostały przedstawione: zasady nawiązywania, zmiany i rozwiązywania stosunków pracy, obowiązki i uprawnienia poszczególnych grup, odpowiedzialność prawna związana z wykonywaniem obowiązków oraz zasady rozstrzygania sporów na tle stosunków pracy. Zwrócono też uwagę na zasady etyczne kształtujące katalog obowiązków i powinności pracowników administracji oraz na wpływ rozwiązań prawa administracyjnego na kształtowanie się statusu prawnego prezentowanych grup pracowników administracji. Stąd też rozważania zostały ukierunkowane na aspekt administracyjnoprawny.
Podręcznik jest przeznaczony dla studentów studiów prawniczych i administracyjnych, a także dla pracowników wszystkich struktur administracji publicznej oraz dla kandydatów do pracy w administracji.

Książka "Prawo urzędnicze" - Elżbieta Ura - oprawa miękka - Wydawnictwo LexisNexis. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2011 r.