pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Prawo rzymskie. U podstaw prawa prywatnego
Tytuł książki:

Prawo rzymskie. U podstaw prawa prywatnego

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 720 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301199609
ISBN: 978-83-0119-960-9
Data: 2018-06-29
81.87  89.00  7.13 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Prawo rzymskie. U podstaw prawa prywatnego - Wojciech Dajczak, Tomasz Giaro, Franciszek Longchamps de Berier - opis książki:

Znany i ceniony, a także nowoczesny i przystępny podręcznik akademicki do prawa rzymskiego, podstawowa lektura dla studentów prawa, europeistyki, historii, kulturoznawstwa, administracji i dla aplikantów prawniczych oraz wszystkich osób interesujących się dziejami starożytnego Rzymu.

Prawo rzymskie jest fundamentem naszej kultury prawnej, bez jego zrozumienia nie jest możliwe funkcjonowanie w dzisiejszym systemie prawnym, a więc i w naszej rzeczywistości. Autorzy ukazują je w kontekście rozwoju europejskiego prawa prywatnego. Omawiają m.in. wartości i zasady prawa prywatnego na przykładzie unormowań rzymskich oraz tradycji romanistycznej od średniowiecza po współczesność, metodę jurystów rzymskich jako podstawę zrozumienia nowoczesnego dyskursu prawniczego, instytucje i modele dogmatyczne czerpiące inspiracje z prawa rzymskiego. Najważniejszym wyróżnikiem tego podręcznika jest przesunięcie punktu ciężkości z uczenia prawa rzymskiego jako elementu historii antycznej ku spojrzeniu na nie jako na doświadczenie dyskusji o problemach prawa prywatnego - dyskusji toczonej w czasach antycznych, a następnie, w oparciu o rzymskie teksty prawne, od późnego średniowiecza po kodyfikacje cywilne. W edukacji prawniczej nie chodzi bowiem tylko o przekazanie pewnej wiedzy, ale przede wszystkim o rozwijanie kompetencji niezbędnych do udziału w dyskusji o ważnych problemach prawa. To jeden z najistotniejszych czynników pozwalających na wykształcenie dobrego prawnika.

Nowa wersja zawiera aktualizacje odniesień do czasów współczesnych, np. zmienionego w ostatnich latach prawa francuskiego, jest też uzupełniona o zagadnienia, które autorzy - po latach pracy ze studentami - postanowili opisać w bardziej przystępny sposób. Dodatkowo podręcznik wzbogacony został o materiały dydaktyczne dla studentów, m.in. pytania kontrolne pomocne w nauce przed egzaminem, a także polski indeks rzeczowy.

Książka „Prawo rzymskie. U podstaw prawa prywatnego” - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 720 stron i została wydana w 2018 r. Cena 81.87 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Prawo rzymskie. U podstaw prawa prywatnego"
Wojciech Dajczak, Tomasz Giaro, Franciszek Longchamps de Berier - autor m.in.:
Prawo rzymskie. U podstaw prawa - okładka książki
Prawo rzymskie. U podstaw prawa prywatnego Wojciech Dajczak, Tomasz Giaro, Franciszek Longchamps de Bérier;
Produkty podobne:
Historia prawa w Polsce - okładka książki
Historia prawa w Polsce Dariusz Makiłła
Prawo międzynarodowe publiczne - okładka książki
Prawo międzynarodowe publiczne Remigiusz Bierzanek, Janusz Symonides
Polskie prawo karne. Część ogólna - okładka książki
Polskie prawo karne. Część ogólna Andrzej Zoll, Włodzimierz Wróbel