pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
podręcznik:

Prawo rolne

Dane szczegółowe:
Wydawca: LexisNexis
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 520 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788376201719
ISBN: 9788376201719
Data: 2009-08-24
pozycja niedostępna

Prawo rolne - opis wydawcy:

Stan prawny na 1 września 2009r.
Prawo rolne to znany i ceniony od lat podręcznik, przedstawiający korzenie historyczne i ewolucję polskiego ustawodawstwa rolnego. Modele rozwiązywania kluczowych problemów agrarnych w skali prawnoporównawczej oraz sposoby regulowania zagadnień praktycznych, m.in. szeroko pojęty obrót nieruchomościami rolnymi, wsparcie rolnictwa ze środków Unii Europejskiej, systemy bezpieczeństwa i jakości produktów rolnych i żywnościowych, ukazano w krajowym porządku prawnym, z uwzględnieniem prawa wspólnotowego. Przyjęcie takiej konstrukcji może być przydatne zarówno dla studentów prawa i administracji, jak i dla praktyków stosujących prawo rolne.
Podręcznik został przygotowany do druku w ostatnich miesiącach życia przez jego wieloletniego redaktora naukowego, Twórcę i Nestora nauki prawa rolnego Ś.P. Profesora Andrzeja Stelmachowskiego.
Autorzy książki, zrzeszeni w Stowarzyszeniu Agrarystów Polskich (sekcji Europejskiego Komitetu Prawa Rolnego), reprezentują: Instytut Nauk Prawnych PAN, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet im. M. Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet im. M. Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet w Rzeszowie, Uniwersytet w Białymstoku.
Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Wtorek, 26 Marca 2019 roku.