pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Prawo karne. Nowy system nauki prawa (+ CD)
Tytuł książki:

Prawo karne. Nowy system nauki prawa (+ CD)

Dane szczegółowe:
Wydawca: Academica
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 312 s.
Wymiar: 300x210 mm
EAN: 9788362395002
ISBN: 978-83-62395-00 -2
Data: 2010-04-28
Cena wydawcy: 89.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:

Prawo karne. Nowy system nauki prawa (+ CD) - Katarzyna Czajkowska-Matosiuk - opis książki:

PRAWO KARNE to pierwszy podręcznik z serii NOWY SYSTEM NAUKI PRAWA wraz z multimedialną płytą CD. W wyczerpujący sposób omówiono węzłowe zagadnienia prawa karnego materialnego z odniesieniem do orzecznictwa sądowego oraz Konwencji międzynarodowych. Opracowanie zawiera stan prawny na 19 kwietnia 2010 r. oraz suplement na 8 czerwca 2010 r.
PODRĘCZNIK ma na celu przygotowanie do egzaminów testowych i ustnych opisowych z prawa karnego materialnego. Zawarto tu wyczerpujące omówienia z czytelnymi hasłami, podkreśleniami, wytłuszczeniami i dużą ilością wykresów oraz tabel. Po przerobieniu każdego zagadnienia można sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na pytania testowe i opisowe. Umożliwia to podjęcie decyzji, czy przejść już do nauki kolejnego zagadnienia, czy też należy raz jeszcze powtórzyć materiał. Na końcu każdego działu są kazusy, z którymi można spotkać się na egzaminie i które pozwalają postawić się w roli prawnika. Specyficzny format i rozkład książki sprawią, że czytelnik poczuje się jakby pracował na swoim osobistym laptopie. W każdym dziale użyto innej kolorystyki, co ułatwia i ożywia poruszanie się po książce. Podręcznik zawiera stan prawny na 19 kwietnia 2010 r. Na końcu znajduje się jednak suplement uwzględniający zmiany, jakie mają nastąpić po 8 czerwca 2010 r. Dzięki temu można samodzielnie zaktualizować treść książki po wejściu w życie tych zmian.

Na załączonej do książki płycie CD znajduje się:
- audiopodręcznik,
- encyklopedia haseł,
- słownik prawniczych wyrażeń i sentencji łacińskich,
- program testowy,
- akty prawne,
- wzory pism procesowych.

AUDIOPODRĘCZNIK zawiera nagranie egzaminu ustnego z prawa karnego, które wyczerpuje cały materiał zawarty w książce. Istnieje możliwość przeniesienia nagrania bezpośrednio na swój komputer oraz mobilne odtwarzacze MP3 (i Pod, Creative, Zune, i Box etc.) i słuchania wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości korzystania z podręcznika, tj. stojąc w korkach w samochodzie, jadąc transportem miejskim, będąc w podróży. Znani z radia i telewizji lektorzy wprowadzają w klimat prawdziwego egzaminu. Dzięki temu można dowiedzieć się jak należy wypowiadać się na egzaminie i oswoić się z tą atmosferą w bezpiecznych, domowych warunkach. Nagranie podzielone jest na sześć części odpowiadających rozdziałom książki i zawiera stan prawny na 19 kwietnia 2010 r. Ostatnia - szósta część – odnosi się do zmian w prawie karnym, jakie mają nastąpić w najbliższym czasie (odpowiednik suplementu z książki).

ENCYKLOPEDIA HASEŁ pomoże szybko powtórzyć wszystkie najważniejsze hasła z prawa karnego i podsumować swoją wiedzę "od A do Z”. Podobnie jak w podręczniku, encyklopedia zawiera stan prawny na 19 kwietnia 2010 r. W nawiasach kwadratowych opisano zmiany, jakie mają nastąpić w najbliższym czasie.

SŁOWNIK WYRAŻEŃ I SENTENCJI ŁACIŃSKICH z zakresu prawa karnego rozszerza wiedzę, wzbogaca język i pozwala zrozumieć nazwy najważniejszych instytucji prawa karnego.

PROGRAM TESTOWY stanowi generowane przez system symulacje egzaminów testowych za każdym razem w innym wariancie. Każdy test składa się ze 150 pytań, na których rozwiązanie jest odpowiedni czas. Można następnie sprawdzić swój wynik, poprawne odpowiedzi oraz podstawę prawną wraz z automatycznym przekierowaniem do jej treści.

AKTY PRAWNE to wszystkie najważniejsze ustawy z zakresu prawa karnego zredagowane w takiej formie, aby można było szybko nauczyć się ich treści. Każdy przepis posiada swój tytuł (hasło). Wyróżniono także najistotniejsze sformułowania w treści poszczególnych przepisów, które mogą być przedmiotem konkretnych pytań egzaminacyjnych. Wszystkie ustawy podane są w brzmieniu obowiązującym na dany dzień. System automatycznie uwzględni mające nastąpić w najbliższym czasie zmiany przepisów.

WZORY PISM PROCESOWYCH to zbiór wzorów najważniejszych pism procesowych składanych podczas postępowania karnego.

Książka „Prawo karne. Nowy system nauki prawa (+ CD)” - oprawa miękka - Wydawnictwo Academica. Książka posiada 312 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Katarzyna Czajkowska-Matosiuk - autor m.in.:
Postępowanie cywilne - okładka książki
Postępowanie cywilne Katarzyna Czajkowska-Matosiuk;