pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Późnobarokowy malarz w służbie Kościoła i Cerkwi

Autor książki:

Gabriel Sławiński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muzeum Narodowe w Krakowie
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 462 s.
Wymiar: 300x210 mm
EAN: 9788375812343
ISBN: 978-83-7581-234-3
Data: 2021-10-07
39.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Gabriel Sławiński to artysta, którego twórczość zasługuje niewątpliwie na całościowe opracowanie. (...) Zadanie to (...) nie łatwe, gdyż nie dysponujemy praktycznie żadnymi informacjami dotyczącymi biografii malarza, który na dodatek pracował zarówno dla katolików, jak i unitów, a tradycyjnie sztukę obu tych kręgów kulturowych starano się badać w oparciu o odmienne założenia metodologiczne. (...) Jak zastrzega Autorka (...) nie jest to klasyczna monografia.
(...) Sporo miejsca poświęcono (...) zagadnieniom teoretycznym, przede wszystkim metodologii badań nad malarstwem ikonowym (...) oraz inspirowanych, w znacznej mierze badaniami nad nowoczesnymi zjawiskami artystycznymi, rozważaniami na temat relacji centrum - prowincja - peryferie w sztuce. Rozprawa o Sławińskim napisana została w oparciu zarówno o dobrze dobraną i wyselekcjonowaną literaturę przedmiotu, jak i starannie opracowane, a co najważniejsze prawidłowo zinterpretowane archiwalia, przede wszystkim kościelne wizytacje.

Książka "Późnobarokowy malarz w służbie Kościoła i Cerkwi" - Gabriel Sławiński - oprawa twarda - Wydawnictwo Muzeum Narodowe w Krakowie. Książka posiada 462 stron i została wydana w 2016 r. Cena 39.33 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.