pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
PozaPoznaniem
książka:

PozaPoznaniem

Dane szczegółowe:
Wydawca: Galeria Miejska Arsenał
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 92 s.
Wymiar: 175x225 mm
EAN: 9798361886685
ISBN: 978-83-61886-68-6
Data: 2016-04-18
14.07  19.05  4.98 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

PozaPoznaniem - opis książki:

poza POZNANIEM – cykl wystaw przygotowanych w ramach wspólnej inicjatywy Galerii Miejskiej Arsenał, Galerii Centralne Oko, Galerii Rozruch oraz Think Art – Myślenie Sztuką.

Projekt jest oddolnym przedsięwzięciem galerii, stowarzyszeń, fundacji i inicjatyw prywatnych oraz grup nieformalnych związanych z miastem Poznań. Ukazuje dorobek środowisk artystycznych, które rozpoczęły swoją aktywność w latach osiemdziesiątych lub na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Są to środowiska skupiające wokół siebie różnych artystów i odbiorców. Dynamika ich działania jest różna, tym co je łączy, jest ich lokalność. Eksponowane prace są mocno zindywidualizowane, tworzone poza kontekstem społecznym czy politycznym. Mamy tutaj do czynienia z zaangażowaniem skrajnie spersonalizowanym, zaangażowaniem obok czy wręcz poza doraźnością spraw bieżących, koncentracją na własnych poszukiwaniach. Jest to tym bardziej frapujące, jeśli zważymy na kształtowanie się osobowości artystów w skomplikowanym czasie zmian lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych minionego stulecia.

Tym co w jakiejś mierze wyróżnia pokazywane na wystawach dzieła jest to, że rozgrywają się przede wszystkim w sferze wizualnej. Powody ich powstania są w większości przypadków innej natury niż słowne dociekania i założenia. Możemy je oczywiście opisywać i objaśniać, ale warto zwrócić uwagę na ten ich wymiar, który się temu wymyka.

Książka „PozaPoznaniem” - oprawa miękka - Wydawnictwo Galeria Miejska Arsenał.

Książka posiada 92 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "PozaPoznaniem"
Produkty podobne:
Teatr Miejski we Lwowie - okładka książki
Teatr Miejski we Lwowie Jan Szuliński