pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Poza prawdą i kłamstwem

Autor książki:

Marcin Pietraszek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Replika
Rok wyd.: 2007
Oprawa: miękka
Ilość stron: 151 s.
Wymiar: 120x201 mm
EAN: 9788360383117
ISBN: 978-83-6038-311-7
Data: 2008-11-18
pozycja niedostępna

Opis książki:

Teksty zebrane w tym zbiorze mogą być udanym wstępem do głębszych rozważań. Są tu i lekkie historyjki doprawione znacznymi dawkami dość czytelnej symboliki, i opowiadania pesymistyczne, nawet depresyjne. Te refleksje nad życiem i jego sensem pisane są z perspektywy człowieka pozbawionego nadziei i oczekującego końca. Nie zabrakło też próby konfrontacji z szaleństwem. Historyjki lekkie i zabawne, choć mniej refleksyjne, także mogą zostawić w czytelniku swój ślad, ale ich celem jest przede wszystkim sprawienie mu przyjemności podczas lektury.
Wypowiadamy i słuchamy wielu słów. Niektóre z nich uważamy za prawdę, pozostałe – za kłamstwo. Ale kiedy myślimy o życiu, o tym, co w nim najważniejsze, nie myślimy ani o prawdzie, ani o kłamstwie. To, co najistotniejsze, zawsze jest poza.. Poza prawdą i poza kłamstwem. Być może gdzieś we wstępie, w zakończeniu, może w suplemencie. Ale na pewno poza głównymi rozdziałami.
- A gdzie środek, rozwinięcie, główna treść? - Gdzie są prawda i kłamstwo, których tropienie tak wciąga nas każdego dnia? - Dlaczego zapisano marginesy, a główne kartki pozostały puste?

Książka "Poza prawdą i kłamstwem" - Marcin Pietraszek - oprawa miękka - Wydawnictwo Replika. Książka posiada 151 stron i została wydana w 2007 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]