pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Powiedz to w mig
Tytuł książki:

Powiedz to w mig

Autor książki:

Rasa Janciauskaite

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dwie Siostry
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 64 s.
Wymiar: 190x235 mm
EAN: 9788365341709
ISBN: 978-83-6534-170-9
Data: 2019-10-28
20.62  29.90  9.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Ekspresyjnie zilustrowana książka obrazkowa wprowadzająca w świat niesłyszących
Jak rozmawiają ludzie, którzy nie słyszą?
Czy różnią się od słyszących?
I co o nich myślą?
Poznajcie Indre, Dmitrijusa, Rasę, Deimante, Arnoldasa i Vaivę. Każde z nich jest inne, ale coś ich łączy. Potrafią bez trudu dogadać się w największym hałasie - i w całkowitej ciszy. Umieją opowiedzieć dowcip bez wydawania dźwięków, a gdy dyskutują, robią to całym ciałem. Niektórzy dziwnie wtedy na nich patrzą - a oni po prostu mówią w innym języku. Bo czy to, że ktoś nie słyszy, naprawdę znaczy, że jest inny niż my?
Sześć autobiograficznych wypowiedzi osób doświadczających na różne sposoby głuchoty, przystępnie podana wiedza o społeczności Głuchych i języku migowym oraz wyraziste, pełne ekspresji i humoru ilustracje złożyły się na niezwykłą obrazkową książkę non-fiction.

Projekt książki zdobył główną nagrodę jury wydawniczego oraz wyróżnienie jury międzynarodowego konkursu na projekt książki ilustrowanej JASNOWIDZE 2016/2017.

Z werdyktu jury wydawniczego:
Ta książka oddaje głos tym, których nie słyszymy na co dzień. Pozwala choć na chwilę przekroczyć niewidzialną granicę oddzielającą świat słyszących od świata Głuchych i pozostawiają czytelników z uczuciem pozytywnego zaciekawienia, które być może zachęci ich do tego, by w przyszłości znów tę barierę przekraczać.

Z werdyktu Jury międzynarodowego:
Połączenie krótkich, anegdotycznych nieraz impresji z niejednoznacznymi ilustracjami zostawiło miejsce dla wyobraźni i przemyśleń. A zatem jest perfekcyjnym pretekstem do pogłębionej rozmowy z dzieckiem lub z samym sobą.

Książka "Powiedz to w mig" - Rasa Janciauskaite - oprawa twarda - Wydawnictwo Dwie Siostry. Książka posiada 64 stron i została wydana w 2019 r. Cena 20.62 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne:
Wyspa mojej siostry - okładka książki

Wyspa mojej siostry

Katarzyna Ryrych
Drzewo życzeń - okładka książki

Drzewo życzeń

Katherine Applegate
Słonie w naszym domu - okładka książki

Słonie w naszym domu

Astrid Henn, Stephanie Schneider
Patykopies - okładka książki

Patykopies

Tom Watson