pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Potwór

Autor książki:

Enki Bilal

Dane szczegółowe:
Wydawca: Egmont
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 268 s.
Wymiar: 234x312 mm
EAN: 9788328198937
ISBN: 978-83-2819-893-7
Data: 2020-10-26
Cena wydawcy: 129.99 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Nike Hatzfeld, sierota z Sarajewa, ma 33 lata. Żyje w czasach, gdy cały świat jest pogrążony w katastrofalnym kryzysie politycznym i społecznym. Demokracja upada, a jej miejsce zajmują różnorodne ruchy religijne oraz drapieżne i skrajne ideologie, zarówno prawicowe, jak i lewicowe. Najważniejszą z nowych postaci zmieniającej się rzeczywistości jest szatański Optus Warhole, samozwańczy Artysta Najwyższego Zła...

Fala jego zbrodniczej aktywności zalewa świat, ale w szczególny sposób dotyka Nike a i jego najbliższych. Bohaterowie stają się obiektem wyrafinowanych zabiegów zbrodniarza, który dąży do realizacji swoich szaleńczych planów.

Nike przenosi się w myślach do innej epoki, w której panował chaos i pożoga - dnia swoich narodzin w szpitalu w Sarajewie podczas jugosłowiańskiej wojny domowej. Właśnie wtedy jego przyszłość została na zawsze związana z losem dwojga innych sierot, Amira i Leyli. Chociaż dzieci szybko rozdzielono, Nike - mając zaledwie osiemnaście dni - poprzysiągł, że odnajdzie przyjaciół i zawsze będzie ich chronił. Teraz pora na wypełnienie przyrzeczenia. Tak rozpoczyna się szalona, mroczna, pełna cierpienia historia science fiction rozgrywająca się w świecie, jakiego nie chcielibyśmy poznać. Wizja Enkiego Bilala jest wynikiem logicznej analizy naszej obecnej rzeczywistości.

Czy więc wszystko musi skończyć się źle i ponuro? Na szczęście autor tej znakomitej opowieści widzi nadzieję...

Potwór to zbiorczy album serii zwanej Tetralogią potwora. W jego skład wchodzą tomy: Sen potwora, 32 grudnia, Spotkanie w Paryżu i Czwórka?. Historia jest projekcją pamięci zarówno indywidualnej, jak i zbiorowej, w której mieszają się zapisy rozpadu Jugosławii - rodzinnego kraju Bilala - z zapowiedziami niewesołej przyszłości. Twórca cyklu przedstawia setki pełnych ekspresji obrazów, czasem szokujących i brutalnych, które ostrzegają przed tym, co może nas czekać. Ukazuje też jednak, że w bohaterach - a więc i w nas - kryje się zbawienna potrzeba miłości.

Książka "Potwór" - Enki Bilal - oprawa twarda - Wydawnictwo Egmont. Książka posiada 268 stron i została wydana w 2020 r.