pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków. Praktyczne wskazówki

Dane szczegółowe:
Wydawca: INFOR Grupa
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 86 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381374286
ISBN: 978-83-8137-428-6
Data: 2018-11-28
Cena wydawcy: 59.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Obowiązkiem pracodawcy lub zleceniodawcy jest dokonywanie potrąceń z wynagrodzenia pracownika albo wierzytelności zleceniobiorcy na podstawie zawiadomienia organów administracji państwowej i komorników.

Publikacja jest praktycznym poradnikiem, w którym pracownicy działów kadr, pracodawcy i zleceniodawcy znajdą aktualne i dokładne informacje, na jakich zasadach dokonywać potrąceń oraz jak postąpić w bardziej skomplikowanych, nietypowych sytuacjach. Najtrudniejsze kwestie zostały przedstawione na przykładach.

Pracodawcy i zleceniodawcy muszą m.in. wiedzieć:
-jakie są granice potrąceń i kwoty wolne od potrąceń;
-na czym polega zbieg egzekucji i według jakich zasad dokonywać potrąceń w takiej sytuacji;
-w jakich wypadkach należy informować organy egzekucyjne o zmianie okoliczności wpływających na możliwość potrącenia;
-jak dokonać jednoczesnych potrąceń z wynagrodzenia za pracę i zasiłku chorobowego.

Należy pamiętać, że od 1 lipca 2018 r. zmieniły się zasady ustalania kwot wolnych m.in. od zasiłków z ubezpieczenia społecznego, a tym samym ich wysokość. Obecnie konkretna kwota wolna jest przypisana do danego rodzaju potrącenia (do 30 czerwca 2018 r. stawki te były ustalone jako procent zasiłku lub świadczenia). Nowe kwoty uwzględniają poziom minimum socjalnego w jednoosobowym gospodarstwie emeryckim i będą corocznie waloryzowane od 1 marca na takich samych zasadach jak emerytury i renty.

Książka "Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków. Praktyczne wskazówki" - Izabela Nowacka, Bożena Goliszewska-Chojdak - oprawa twarda - Wydawnictwo INFOR Grupa. Książka posiada 86 stron i została wydana w 2018 r.