pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
»
Postępowanie zabezpieczające na etapie poprzedzającym ogłoszenie upadłości
książka:

Postępowanie zabezpieczające na etapie poprzedzającym ogłoszenie upadłości

Dane szczegółowe:
Wydawca: LexisNexis
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 556 s.
EAN: 9788378065173
ISBN: 9788378065173
Data: 2012-10-26
pozycja niedostępna

Postępowanie zabezpieczające na etapie poprzedzającym ogłoszenie upadłości - opis wydawcy:

Ogłoszenie upadłości przez kontrahenta zazwyczaj nie jest zdarzeniem niespodziewanym. W sytuacji gdy staje się ono prawdopodobne, należy rozważyć podjęcie działań zapobiegających uszczupleniu majątku dłużnika. Od ich skuteczności zależy często możliwość zaspokojenia roszczeń na dalszych etapach postępowania.

Przedmiotem rozprawy jest analiza regulacji prawnych dotyczących celu, funkcji i przebiegu postępowania zabezpieczającego prowadzonego w związku ze złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości dłużnika, które zostało omówione w ramach szeroko rozumianego postępowania cywilnego, obejmującego swym zakresem także postępowanie upadłościowe. Opracowanie zawiera wskazanie instytucji, które zostały uregulowane w przepisach prawa procesowego i materialnego.

Praca nie tylko omawia zagadnienia związane z wszczęciem i przebiegiem postępowania zabezpieczającego przeprowadzanego na etapie poprzedzającym ogłoszenie upadłości, ale także porusza kwestie związane z możliwością zmiany, uchylenia i ustania zabezpieczenia. Analizie poddano także środki prawne służące kontroli i weryfikacji rozstrzygnięć wydawanych w przedmiocie zabezpieczenia na etapie poprzedzającym ogłoszenie upadłości.

Opracowanie może okazać się przydatne nie tylko osobom zawodowo zajmującym się stosowaniem prawa w praktyce (sędziom, prokuratorom, adwokatom i radcom prawnym), ale także tym, którzy mogą znaleźć się w roli wierzyciela lub dłużnika albo będą pełnić funkcje związane ze sprawowaniem nadzoru lub zarządu nad majątkiem dłużnika.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Izabella Gil - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Środa, 24 Kwietnia 2019 roku.