pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Postępowanie zabezpieczające na etapie poprzedzającym ogłoszenie upadłości
książka:

Postępowanie zabezpieczające na etapie poprzedzającym ogłoszenie upadłości

Dane szczegółowe:
Wydawca: LexisNexis
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 556 s.
EAN: 9788378065173
ISBN: 978-83-7806-517-3
Data: 2012-10-26
pozycja niedostępna

Postępowanie zabezpieczające na etapie poprzedzającym ogłoszenie upadłości - Izabella Gil - opis książki:

Ogłoszenie upadłości przez kontrahenta zazwyczaj nie jest zdarzeniem niespodziewanym. W sytuacji gdy staje się ono prawdopodobne, należy rozważyć podjęcie działań zapobiegających uszczupleniu majątku dłużnika. Od ich skuteczności zależy często możliwość zaspokojenia roszczeń na dalszych etapach postępowania.

Przedmiotem rozprawy jest analiza regulacji prawnych dotyczących celu, funkcji i przebiegu postępowania zabezpieczającego prowadzonego w związku ze złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości dłużnika, które zostało omówione w ramach szeroko rozumianego postępowania cywilnego, obejmującego swym zakresem także postępowanie upadłościowe. Opracowanie zawiera wskazanie instytucji, które zostały uregulowane w przepisach prawa procesowego i materialnego.

Praca nie tylko omawia zagadnienia związane z wszczęciem i przebiegiem postępowania zabezpieczającego przeprowadzanego na etapie poprzedzającym ogłoszenie upadłości, ale także porusza kwestie związane z możliwością zmiany, uchylenia i ustania zabezpieczenia. Analizie poddano także środki prawne służące kontroli i weryfikacji rozstrzygnięć wydawanych w przedmiocie zabezpieczenia na etapie poprzedzającym ogłoszenie upadłości.

Opracowanie może okazać się przydatne nie tylko osobom zawodowo zajmującym się stosowaniem prawa w praktyce (sędziom, prokuratorom, adwokatom i radcom prawnym), ale także tym, którzy mogą znaleźć się w roli wierzyciela lub dłużnika albo będą pełnić funkcje związane ze sprawowaniem nadzoru lub zarządu nad majątkiem dłużnika.

Książka „Postępowanie zabezpieczające na etapie poprzedzającym ogłoszenie upadłości” - oprawa miękka - Wydawnictwo LexisNexis.

Książka posiada 556 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Postępowanie zabezpieczające na etapie poprzedzającym ogłoszenie upadłości"
Izabella Gil - autor m.in.:
Postępowanie upadłościowe. Współczesne - okładka książki
Postępowanie upadłościowe. Współczesne problemy... Izabella Gil, Joanna Kruczalak-Jankowska, Anna Machnikowska, Elwira Marszałkowska-Krześ (red.);
Kupujący tę pozycję zamówili również: