pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
»
Postępowanie klauzulowe
książka:

Postępowanie klauzulowe

Dane szczegółowe:
Wydawca: LexisNexis
Rok wyd.: 2007
Oprawa: miękka
Ilość stron: 284 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788373347106
ISBN: 9788373347106
Data: 2008-11-24
pozycja niedostępna

Postępowanie klauzulowe - opis wydawcy:

Opracowanie stanowi kompleksowe omówienie zagadnień z zakresu postępowania klauzulowego, a w szczególności kwestii związanych z jego wszczęciem i przebiegiem. Przedstawia środki prawne służące weryfikacji orzeczeń oraz szczegółowo omawia sądowe i pozasądowe tytuły egzekucyjne. Prezentuje również problematykę wykonalności orzeczeń sądów zagra-nicznych oraz orzeczeń w państwach Unii Europejskiej, przybliża istotę Europejskiego Tytułu Egzekucyjnego.
Książka będzie przydatna nie tylko studentom i aplikantom do poznania konstrukcji postępowania klauzulowego, ale również praktykom (zwłaszcza sędziom i referendarzom, radcom prawnym oraz adwokatom) podczas rozwiązywania problemów wynikających ze stosowania przepisów regulujących to postępowanie.
Dr Izabella Gil - jest adiunktem w Instytucie Prawa Cywilnego Uniwersytetu Wrocławskiego, wykładowcą OIRP w Wałbrzychu oraz radcą prawnym.
Dr Piotr Gil - jest wykładowcą OIRP w Wałbrzychu i we Wrocławiu oraz radcą prawnym.
Autorzy mają w swym dorobku wiele publikacji z dziedziny postępowania cywilnego, postępowania upadłościowego i naprawczego oraz prawa podatkowego, jak również prawa banko-wego i notarialnego.
Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Izabella Gil, Piotr Gil - autor m.in.:
Poniedziałek, 22 Kwietnia 2019 roku.