Opis książki:
Książka opisuje rosyjską scenę artystyczną w pierwszej dekadzie XXI wieku, pokazując dynamikę zjawisk zachodzących w sztuce i polityce od momentu objęcia władzy przez Władimira Putina. Jego czasy przyniosły sztukę dostosowaną do nowego porządku: skomercjalizowaną, odciętą od rzeczywistości społecznej, finansowaną i manipulowaną przez oligarchów. Równocześnie powstał drugi obieg tam odpowiedzią na systematycznie kurcząca się przestrzeń wolności była paląca potrzeba ekspresji. Symptomem podskórnych zmian w kulturze i życiu społecznym była eksplozja protestów, z których najbardziej znane są akcje kolektywu Pussy Riot.
Tom zawiera rozmowy z artystami i teksty krytyczne kuratorów, akademików oraz krytyków sztuki. Całość poprzedza bogate kalendarium wydarzeń politycznych, społecznych i kulturalnych.
Książka "Post-Post-Soviet? Art, Politics and Society in Russia at the Turn of the Decade" - praca zbiorowa - oprawa miękka - Wydawnictwo Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Książka posiada 332 stron i została wydana w 2013 r. Cena 41.48 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.