pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Portolana, Religie świata śródziemnomorskiego. Studia Mediterranea...
Książki »
Książki »
Tytuł książki:

Portolana, Religie świata śródziemnomorskiego. Studia Mediterranea vol. 2

Autor książki:

Danuta Quirini-Popławska

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Oprawa: miękka
Ilość stron: 340 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788323320593
ISBN: 83-233-2059-4
Data: 2006-03-24
Cena wydawcy: 39.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Sekty i nowe ruchy religijne
Sekty i nowe ruchy religijne 15.67 zł pozycja dostępna!
W listopadzie 2004 r. odbyło się kolejne już spotkanie badaczy różnych specjalności, których zgromadziło zainteresowanie kultura i historią Morza Śródziemnego. Tym razem ich uwagę zajęła szeroko zakrojona problematyka religii zarówno powstałych dawniej, dziś zaginionych, jak i istniejących po dzień dzisiejszy. Autorzy w swych wystąpieniach podkreślali z jednej strony rolę Kościoła chrześcijańskiego, wyrosłych w jego obrębie odłamów i herezji, a z drugiej znaczenie judaizmu oraz islamu, a także ich wzajemnych powiązań oraz odrębności (…)

Zamieszczone w niniejszym tomie artykuły poruszają właściwie odległą od siebie tematykę. Łączy je natomiast nie tylko wspólna nazwa, ale fakt, ze każda z omawianych religii w różnym czasie wywierała decydujący wpływ na kształt stosunków politycznych, kulturalnych i społecznych tego regionu.

Z Przedmowy

Książka "Portolana, Religie świata śródziemnomorskiego. Studia Mediterranea vol. 2" - Danuta Quirini-Popławska (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]