pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Popołudnie chrześcijaństwa

Autor książki:

Tomáš Halík

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
EAN: 9788327730466
ISBN: 978-83-2773-046-6
Data: 2022-04-29
31.52  44.90  13.38 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 2-4 dni

Opis książki:

Nadszedł czas odmienionego Kościoła
Czy na naszych oczach umiera chrześcijaństwo
Co się stało z ideami, które przez wieki dawały siłę i dynamikę wyznawcom Chrystusa
Czy żyjemy w przełomowym dla naszej wiary i religijności momencie historii
Tomáš Halík, jeden z najbardziej przenikliwych współczesnych teologów, zastanawia się nad przyszłością naszej wiary. Wydaje się, że wkroczyliśmy w jej popołudnie, kiedy znika świeżość i zaangażowanie charakterystyczne dla poranka. A może to jednak okazja i nadzieja na dokończenie trwającego całe życie procesu dojrzewania, którego nadejście może przynieść pogłębienie wiary, mądrość, zdolność do panowania nad emocjami i pokonywania egocentryzmu.

Ta książka to prawdziwe opus magnum ks. Tomáša Halíka. Dogłębna psychologiczna, socjologiczna i teologiczna analiza współczesnego Kościoła i naszej cywilizacji. Wyzwanie rzucone naszej religijności i próba zaradzenia kryzysowi.

Już starożytni pustelnicy wiedzieli o "demonie południa", o strzale, która leci w środku dnia. Ostrzegali przed występkiem, który zwie się acedia. To słowo oznacza coś więcej niż lenistwo, jakkolwiek tak się je zwykle przekłada. Chodzi raczej o utratę energii i chęci życia, o duchową gnuśność, otępienie - dziś sięgnęlibyśmy prawdopodobnie do takich pojęć, jak depresja czy syndrom wypalenia (burn out syndrom). Ten kryzys jest jednak również szansą. Popołudnie życia to kairos, czas odpowiedni dla rozwoju życia duchowego.

Książka "Popołudnie chrześcijaństwa" - Tomáš Halik - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2022 r. Cena 31.52 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]