pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Polskie symbole. Miejsca chwały pamięci i zadumy

Autor książki:

Dariusz Jędrzejewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gruner+Jahr, G+J
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 170x107 mm
EAN: 9788375962703
ISBN: 978-83-7596-270-3
Data: 2012-06-27
pozycja niedostępna

Opis książki:

Polska Lista Przebojów to kieszonkowa seria przewodników, które przedstawią w krótkiej i przystępnej formie wszelkie atrakcje naszego kraju: metropolie, miasta, małe miasteczka i wsie; zamki, twierdze i klasztory; parki, rezerwaty oraz miejsca dobrej zabawy i wypoczynku.

Każdy miniprzewodnik będzie poświęcony innemu zagadnieniu. W poszczególnych tytułach z serii pokażemy co, dlaczego oraz kiedy w Polsce zwiedzić. Dowiesz się, dlaczego warto wpaść do Lądu, z czego słyną Liszki i co słychać pod Jaworem. Nie zabraknie też informacji o turystycznych nowościach w znanych i odwiedzanych miejscach, takich jak Toruń, Kraków czy Zakopane.

W każdej książce z tej serii znajdziesz garść potrzebnych wiadomości historycznych i krajoznawczych. Każdy przewodnik to zbiór informacji na określony temat. Cała seria to kompendium wiedzy, którą z powodzeniem można wykorzystać do planowania wolnego czasu.

Gniezno, Grunwald, Częstochowa czy Wadowice jednoznacznie kojarzą się każdemu Polakowi z doniosłymi wydarzeniami w historii naszego kraju. Oświęcim wzbudza zupełnie inne odczucia. Wszystkie te miejsca łączy wzniosły nastrój powagi i zadumy, a wizyta w każdym z nich nie pozostaje bez echa. Wydarzenia, jakie się tam rozegrały miały wpływ na losy naszego kraju, Europy a także Świata. To punkty na historycznej mapie Starego Kontynentu, których w Polsce nie można ominąć.

Książka "Polskie symbole. Miejsca chwały pamięci i zadumy" - Dariusz Jędrzejewski - oprawa miękka - Wydawnictwo Gruner+Jahr, G+J. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2012 r.