pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Polskie miasta
książka:

Polskie miasta

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adamus
Rok wyd.: 2010
Oprawa: twarda
Ilość stron: 176 s.
EAN: 9788360333488
ISBN: 9788360333488
Data: 2010-11-26
pozycja niedostępna

Polskie miasta - Paweł Klint - opis książki:

Udajmy się w pasjonującą podróż po naszym kraju, by móc zobaczyć wszystko to, co najcenniejsze i unikatowe w polskich miastach. Czytając tę książkę, odkryjemy najistotniejsze fakty dotyczące powstania, rozwoju, a niekiedy również upadku grodów od Odry po Bug i od Bałtyku po Tatry. Poznamy życie dawnych mieszkańców, którzy zostawili potomnym budzącą podziw materialną spuściznę. Trzydziestka wybranych miejscowości to zbiór nieprzypadkowy. Znalazły się w nim te szczycące się najbogatszą historią i pielęgnowanymi od stuleci tradycjami.
- Album zawiera ponad 280 kolorowych fotografii, ukazujących najciekawsze i najbardziej wartościowe zabytki w opisywanych miastach oraz przedstawiających najpiękniejsze miejsca, które decydują o ich niepowtarzalnym klimacie.
- Historie poszczególnych miast dostarczają ciekawych i często nieznanych powszechnie wiadomości na temat wydarzeń, od najstarszych dziejów aż po współczesność.
- Interesująco przedstawione zostały postacie historyczne, których życie i działalność związane były z losami poszczególnych miejscowości.

Książka Polskie miasta - oprawa twarda - Wydawnictwo Adamus.

Książka posiada 176 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Polskie miasta"
Paweł Klint - autor m.in.:
Przestępczość kryminalna w Europie - okładka książki
Przestępczość kryminalna w Europie Środkowej i... Paweł Klint, Daniel Wojtucki (red.);