pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Polska poezja cybernetyczna. Konteksty i charakterystyka
Tytuł książki:

Polska poezja cybernetyczna. Konteksty i charakterystyka

Autor książki:

Urszula Pawlicka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Korporacja HA!ART
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 244 s.
Wymiar: 160x200 mm
EAN: 9788362574735
ISBN: 978-83-6257-473-5
Data: 2013-01-16
pozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Polska liryka patriotyczno obywatelska
Polska liryka patriotyczno obywatelska 8.32 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Ścieżkami tłumaczy
Ścieżkami tłumaczy 26.39 zł pozycja dostępna!

Polska poezja cybernetyczna. Konteksty i charakterystyka - Urszula Pawlicka - opis książki:

Książka Urszuli Pawlickiej jest kompetentnym przewodnikiem po świecie poezji cybernetycznej - charakteryzującym zarówno jej różne formy i odmiany, jak i jednostkowe realizacje. Autorka umiejętnie oscyluje między popularyzacją i naukowością - przystępnie i ciekawie, a jednocześnie ze znawstwem i fascynacją prezentując tę twórczość nie tylko w kontekście zjawisk artystycznych nowych mediów, ale także naukowych rozpoznań kultury cyfrowej. Tytułowe konteksty pozwalają też Autorce sięgnąć po oznaki - zapowiedzi omawianych zjawisk w kulturze druku. Książka zaprasza do rewizji dotychczasowego rozumienia poezji i poetyckości wobec wieloznakowości zjawiska, ruchomej - zmiennej tkanki tekstu czy przesuwania w jej sferę działań interpretacyjnych. Gorąco polecam.

Dr hab. Ewa Szczęsna, prof. UW Jaki jest Twój stosunek do sztuki cyfrowej Fascynacja Życzliwe zainteresowanie Podejrzliwy dystans Niechęć A może po prostu jej nie znasz W każdym z tych przypadków książka Urszuli Pawlickiej jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tu zarówno kompendium e-poezji: jej początki, omówienie przykładów i przedstawicieli, jak i autorską klasyfikację oraz archeologię form tej nowej sztuki, która nierzadko inspiruje się pomysłami sprzed ery cyfrowej. A wszystko przedstawione przystępnie i rzeczowo, na najwyższym poziomie merytorycznym. Z czystym sumieniem polecam.

Dr inż. Emilia Branny-Jankowska, Uniwersytet Jagielloński

Książka „Polska poezja cybernetyczna. Konteksty i charakterystyka” - oprawa miękka - Wydawnictwo Korporacja HA!ART. Książka posiada 244 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Urszula Pawlicka - autor m.in.: