pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Polska niezwykła. Województwo świętokrzyskie Przewodnik atlas
Tytuł książki:

Polska niezwykła. Województwo świętokrzyskie Przewodnik atlas

Dane szczegółowe:
Wydawca: Demart
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Zintegrowana
Ilość stron: 184 s.
Wymiar: 135x235 mm
EAN: 9788379120147
ISBN: 978-83-7912-014-7
Data: 2018-04-16
28.49  39.90  11.41 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Polska niezwykła. Województwo świętokrzyskie Przewodnik atlas - opis książki:

"POLSKA NIEZWYKŁA" to seria, w której proponujemy odwiedzanie nie tylko miejsc powszechnie znanych, ale też zapomnianych czy związanych z regionalnymi zwyczajami. Staramy się odkrywać lokalne uroki i klimaty. Tomy dotyczące poszczególnych województw rozszerzają tę formułę o wiele bardzo praktycznych informacji.

Przewodnik "WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE" podzieliliśmy na trzy główne działy.

W pierwszym, zatytułowanym REGIONY, zachęcamy Państwa do poznania niezwykłych zakątków województwa świętokrzyskiego. Na jego obszarze znajduje się 9 parków krajobrazowych oraz Świętokrzyski Park Narodowy z ewenementem nie tylko w skali naszego kraju - Puszczą Jodłową.

W świętokrzyskiem można zobaczyć jaskinie, kamieniste gołoborza i wąwozy lessowe, a także podziwiać uroki Małopolskiego Przełomu Wisły, którym przebiega wschodnia granica województwa. Na szlakach Gór Świętokrzyskich na turystów czekają atrakcje geologiczne - różnorodne skały i minerały przybierające czasami zaskakujące formy. W rejonie Bałtowa i Stąporkowa odnaleziono i wyeksponowano dla odwiedzających wiele śladów obecności dinozaurów. W województwie świętokrzyskim nie brakuje świadectw działalności naszych przodków: starych klasztorów, kościołów, zamków strzegących niegdyś pogranicza polsko-śląskiego. Warto odwiedzić miasta, takie jak: Bodzentyn, Chęciny, Iłża czy Sandomierz, które odegrały znaczącą rolę w naszej historii. Wielu z Państwa zainteresują zapewne pozostałości obiektów Staropolskiego Okręgu Przemysłowego - najstarszego na ziemiach Polski.

Dział - INFORMATOR - zawiera wykaz miejsc noclegowych, najciekawszych imprez cyklicznych oraz wiele przydatnych adresów. Podpowiadamy w nim także gdzie można zjeść lub kupić regionalne specjały. Omawiamy szlaki turystyczne, w tym kajakowe, a miłośnikom geologii wskazujemy miejsca występowania wybranych skał i minerałów. Pasjonaci przyrody znajdą w tej części mini przewodnik do rozpoznawania drzew, ryb, gadów oraz ssaków.

Dział - MAPY - umożliwia planowanie atrakcyjnych wycieczek po górach i pogórzach oraz miastach i miasteczkach tego niezwykle atrakcyjnego województwa. Zawiera 10 planów miast oraz mapę turystyczną Gór Świętokrzyskich w skali 1 : 75 000.

Nasza publikacja to połączenie praktycznego przewodnika z atlasem i informatorem. Sprawdza się w samochodzie, a także w czasie eskapad pieszych czy rowerowych.

Atlas zawiera:
- mapę samochodową woj. świętokrzyskiego w skali 1:300 000
- mapa turystyczna Gór Świętokrzyskich w skali 1:75 000
- 10 planów miast
- 114 opisów miejsc niezwykłych
- 63 ciekawe imprezy
- 763 adresy w bazie noclegowej
- wiele innych przydatnych adresów
- potrawy kuchni regionalnej
- przewodnik przyrodniczy
- atrakcje turystyczne województwa

Książka "Polska niezwykła. Województwo świętokrzyskie Przewodnik atlas" - oprawa Zintegrowana - Wydawnictwo Demart. Książka posiada 184 stron i została wydana w 2018 r. Cena 28.49 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]