pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Polscy szpiedzy (kieszonkowe)
Tytuł książki:

Polscy szpiedzy (kieszonkowe)

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bellona
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 310 s.
Wymiar: 175x110 mm
EAN: 9788311159358
ISBN: 978-83-1115-935-8
Data: 2021-03-29
9.74 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Dlaczego kontrwywiad II RP uznał swojego najlepszego agenta za zdrajcę Kogo naprawdę kochała Krystyna Skarbek Czy pułkownik Kukliński brał pieniądze od CIA za swoją działalność Kto korzystał ze szpiegowskich zdobyczy Mariana Zacharskiego Jak wyglądała nauka w Szkole Szpiegów w Starych Kiejkutach
Napoleon Bonaparte twierdził, że dla żołnierzy ma ordery, dla szpiegów natomiast tylko złoto. Czasy się jednak zmieniły, a wraz z nimi postrzeganie tego zawodu, który raczej można by było nazwać sposobem na życie.
Sławomir Koper i Arek Biedrzycki, reżyser Polskich szpiegów, przedstawiają książkę napisaną na podstawie scenariuszy Sławomira Kopra dla tego serialu. To literacka wersja telewizyjnej superprodukcji, znacznie rozszerzona w stosunku do ekranowego pierwowzoru. Z tego też powodu dowiemy się znacznie więcej o polskich agentach działających po obu stronach barykady. O tragicznych losach rotmistrza Sosnowskiego, triumfach i dramacie Krystyny Skarbek, dylematach Romana Czerniawskiego, czy też życiu prywatnym pułkownika Kuklińskiego. A także o największej mistyfikacji służb PRL (sprawa Andrzeja Czechowicza) i o systemie wtórników, czyli podstawianiu agentów w miejsce żyjących realnie osób (Jerzy Kaczmarek).

Książka "Polscy szpiedzy (kieszonkowe)" - Sławomir Koper, Arek Biedrzycki - oprawa miękka - Wydawnictwo Bellona. Książka posiada 310 stron i została wydana w 2020 r. Cena 9.74 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Sławomir Koper, Arek Biedrzycki - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Polska-Rosja. Historia obsesji - okładka książki

Polska-Rosja. Historia obsesji obsesja historii

Andrzej Chwalba, Wojciech Harpula
Halo, halo! Niepodległa w eterze: - okładka książki

Halo, halo! Niepodległa w eterze: Radio i radiofonia...

Anna Katarzyna Dulska, Ryszard Dulski
Produkty podobne:
Atomowy szpieg - okładka książki

Atomowy szpieg

Sławomir Cenckiewicz