pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Polscy szpiedzy 2

Autor książki:

Sławomir Koper

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bellona
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 140x220 mm
EAN: 9788311157989
ISBN: 978-83-1115-798-9
Data: 2020-05-11
30.10  36.90  6.8 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Napoleon Bonaparte powiedział kiedyś, że jeden szpieg we właściwym miejscu jest cenniejszy niż 20 tysięcy żołnierzy na polu bitwy. Natomiast po szarży pod Somosierrą stwierdził, że dla jego Polaków nie ma rzeczy niemożliwych. Minęło dwieście lat, a historia dowiodła, że polscy szpiedzy to światowa elita tajnych służb. Zachwycali skutecznością i niestandardowymi działaniami. Geniusze kamuflażu, niepozorni samotnicy. Zdrajcy i patrioci. Nielegałowie, wtórniki i krety. Bohaterowie i zwyczajni z pozoru ludzie, których życiorysy zaskakują do dziś. Książka ta przedstawia sylwetki polskich agentów, których szpiegowskie gry miały wpływ na losy świata.

Niniejsza książka jest luźną kontynuacją Polskich szpiegów, którzy ukazali się nakładem wydawnictwa Bellona rok temu.

Przedstawione są w niej bardzo różne aspekty "szpiegowskiej roboty" i mocno zróżnicowane postacie bohaterów. Pokazani zostali zarówno szpiedzy z okresu II Rzeczpospolitej czy II wojny światowej, jak i też agenci działający w epoce PRL. Ludzie, którzy dla rodzinnego kraju oddali wszystko łącznie z życiem, jak też powszechnie uznawani za zdrajców. Nie zabrakło tzw. nielegałów, czyli oficerów działających pod przykryciem i wykorzystujących cudze tożsamości, ale także agentów służących pod własnym nazwiskiem. Oficerów do końca wiernych przysiędze złożonej władzom II Rzeczpospolitej, jak i agentów z czasów Polski Ludowej. A także ludzi, którzy z różnych względów działali na rzecz obcych wywiadów, za co czasami płacili najwyższą cenę.

Książka "Polscy szpiedzy 2" - Sławomir Koper - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Bellona. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2020 r. Cena 30.10 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Sławomir Koper - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Służby specjalne 1 - okładka książki

Służby specjalne 1

Leszek Pietrzak, Jan Piński, Antoni J. Wręga