pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Polityzacja ciała. Między dyskursem publicznym a teorią socjologiczną
Tytuł książki:

Polityzacja ciała. Między dyskursem publicznym a teorią socjologiczną

Autor książki:

Sylwia Breczko

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nomos
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 314 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788376881614
ISBN: 978-83-7688-161-4
Data: 2014-03-20
32.81  42.00  9.19 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Książka Polityzacja ciała to propozycja socjologicznego spojrzenia na zmieniające się normy dotyczące rozumienia i przedstawiania ciała we współczesnej Polsce. Na podstawie badań wykorzystujących narzędzia analizy dyskursu i socjologii ciała autorka przedstawia interpretację znaczeń cielesności w sferze publicznej, wysuwając tezę, że ciało jest w swej istocie kwestią publiczną, a nie prywatną - bardziej fenomenem zbiorowym niż indywidualnym. Stanowi to odejście od bardzo rozpowszechnionego w socjologii traktowania ciała jako projektu prywatnego, spopularyzowanego między innymi przez brytyjskiego socjologa, Anthony’ego Giddensa.

Część badawczą pracy stanowi rekonstrukcja głównych dyskursów na temat ciała, które pojawiały się w polskiej opiniotwórczej prasie w latach 1990-2005. Przyjęcie takiej perspektywy pozwala prześledzić ewolucję nie tylko opinii publicznej i mediów, ale również teorii socjologicznych, mając cały czas na uwadze, że praktyki społeczne nie zmieniają się tak szybko jak moda. Wnioski z badań pokazują zatem nie tylko, jak rozumiana jest cielesność „po polsku” po 1989 roku, ale również w którym kierunku może się dalej rozwijać socjologia ciała jako dziedzina badawcza

Książka "Polityzacja ciała. Między dyskursem publicznym a teorią socjologiczną" - Sylwia Breczko - oprawa miękka - Wydawnictwo Nomos. Książka posiada 314 stron i została wydana w 2013 r. Cena 32.81 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Świadomość umierania - okładka książki

Świadomość umierania

Barney G. Glaser, Anselm L. Strauss
Produkty podobne:
Między rutyną a refleksyjnością. - okładka książki

Między rutyną a refleksyjnością. Praktyki kulturowe...

Tomasz Maślanka, Konstanty Strzyczkowski
Między unifikacją a dezitegracją. - okładka książki

Między unifikacją a dezitegracją. Kondycja wiedzy...

Arkadiusz Jabłoński, Mariusz Zemło (red.)