pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Polacy wojskowi i zesłańcy w carskiej armii na Kaukazie w XIX i na...
książka:

Polacy wojskowi i zesłańcy w carskiej armii na Kaukazie w XIX i na początku XX wieku

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2001
Oprawa: miękka
Ilość stron: 269 s.
Wymiar: 165 x 235 mm
EAN: 9788371746864
ISBN: 83-7174-686-5
Data:2001-01-07
Cena wydawcy: 41.25 złpozycja niedostępna

Polacy wojskowi i zesłańcy w carskiej armii na Kaukazie w XIX i na początku XX wieku - Grzegorz Piwnicki - opis książki:

Celem pracy jest ukazanie wkładu polskich zesłańców i wojskowych w przeobrażenia cywilizacyjne regionu oraz przedstawienie prawidłowości kształtowania się postaw i zachowań zesłańców i wojskowych, a także determinantów wyznaczających swoistość ich aktywności społeczno-ekonomicznej i politycznej. Hipotezą badawczą pracy jest twierdzenie, że Polacy wnieśli znaczący wkład w przemiany cywilizacyjne Kaukazu w XIX i początku XX w., że byli oni nierzadko pionierami poznania jego warunków geograficzno-przyrodniczych, przeobrażeń społeczno-ekonomicznych i kulturalnych. Problem opracowano metodą politologiczną, posługując się ujęciem systemowym, uwzglęniono takie elementy, jak: swoistość geograficzno-przyrodnicza regionu, struktura demograficzna, doświadczenie przeszłości społeczno-politycznej i ekonomicznej, przemiany ekonomiczne i kulturowe. Podstawę opracowania problemu stanowiła analiza materiałów źródłowych, literatury wspomnieniowej i pamiętnikarskiej oraz literatury przedmiotu, powstałej w XIX i XX wieku.

Książka „Polacy wojskowi i zesłańcy w carskiej armii na Kaukazie w XIX i na początku XX wieku” - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek.

Książka posiada 269 stron i została wydana w 2001 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Polacy wojskowi i zesłańcy w carskiej armii na Kaukazie w XIX i na..."
Grzegorz Piwnicki - autor m.in.: