pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pokrewne dusze. Wybór listów

Autor książki:

Virginia Woolf

Dane szczegółowe:
Wydawca: MG
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 592 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788377792209
ISBN: 978-83-7779-220-9
Data: 2014-09-25
pozycja niedostępna

Opis książki:

W dorobku pisarskim Virginii Woolf listy stanowią szczególną pozycję. Podobnie jak dziennik, pisała je przez całe życie, często kilka dziennie. Do najbliższych, rodziny, przyjaciół, znajomych. Zachowało się ich ponad cztery tysiące, zarówno w zbiorach publicznych w Anglii i w Stanach Zjednoczonych, jak u osób prywatnych. Po obu stronach Atlantyku zostały wydane w sześciu tomach.

Pokrewne dusze to wybór z tego sześciotomowego wydania. Otwiera go dziecinny list do ojca, pisany drukowanymi literami przez sześcioletnią dziewczynkę. Zamyka ostatni, pożegnalny list do męża. Pomiędzy nimi możemy prześledzić całe życie Virginii Woolf, od dzieciństwa, przez lata panieńskie, pierwsze próby pisarskie, małżeństwo, załamanie, pierwszą wojnę, po sukcesy zawodowe i wydawnicze. Możemy przyjrzeć jej się z bliska, może nawet lepiej niż w Dzienniku, bo przecież dziennik pisała dla siebie, a tu spotykamy ją w rozmowie z innymi i widzimy wiele stron jej osobowości, bo inaczej pisze do siostry, inaczej do przyjaciółki z młodości, a jeszcze inaczej do osób, które dopiero poznaje.

Książka "Pokrewne dusze. Wybór listów" - Virginia Woolf - oprawa twarda - Wydawnictwo MG. Książka posiada 592 stron i została wydana w 2014 r.